There is no God, there is only the Church
the ice warriors magyar szerepjátékos oldal

Megosztás
Sikátor a feketepiacon

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-10-27, 21:05
Ugrás egy másik oldalra
Hogy mikor volt az a konkrét pillanat, amikor úgy döntöttem, hátrahagyom Őt, mindennel együtt, amit jelent számomra? Nem kell ezt olyan széles időablakban keresgélni. Hirtelen elhatározás volt, amiről bár két dekádnyi sulykolás után azt vallom, hogy nem bántam meg, ez azért messze nem ilyen egyszerű. Nehéz volt megválnom Tőle. Nehezebb, mint az alkoholtól, vagy a fűszertől, nehezebb, mint a szépen építgetett szemétdombomtól. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy bár az utóbbiaktól sem sikerült teljes mértékben elszakadnom - bár elég hitelesen hazudtam mindig -, a legnagyobb függőségemet még mindig Ő jelenti. Elég újra a közelében lennem, hogy érezzem… hogy érezzek. Mindent egyszerre, amit oly sokáig hiányoltam, amit annyira próbáltam máshol, mások mellett megtalálni, de még illúziónak is gyatra volt, amit kaptam. Most pedig tessék, itt van előttem hús-vér valójában, másképp, és mégis annyi tekintetben ugyanúgy! Megőrjít az a kettősség, amit látok benne. A múlt és a jelen. A vonakodása, amit mégis képes volt félreseperni, amikor megcsókolt! Olyan könnyű még mindig érezni az ajkai ízét, a bőre forróságát az ujjaimon, és olyan átkozottul nehéz nem morranni többért, nem követelni ki mindent! Jót és rosszat, csókokat és szitkokat, bőrbe mélyedő fogak és ujjak fájdalmát, a pillantását, rejtőzzön bármi abban az igéző, sötét szempárban, amikor megadja magát a sodrásnak. Már most is egyszerre gyűlöl engem és önmagát, látom rajta. Nem akarja megadni magát sem nekem, sem a vágyainak, de tudom, hogy valahol pontosan erre vágyik. Mi másért hangzana olyan ismerősen az, hogy nem mer hinni nekem? Talán mindig így érzett irántam. Vajon mindig tartott tőlem? Utált időnként, akkor is, amikor nem adtam különösebb okot rá? Eszébe jutott valaha, hogy szabadulna tőlem? Mindig is túl szorosak voltak köztünk a kötelékek. Húsba maróak, amik hiába fájtak, mégis az egyetlen biztos pontot jelentették a káoszban. Azt hiszi talán, csak Ő veszített? Hogy csak én téptem ki belőle szépen, módszeresen, először óvatosan, aztán jóval durvábban azokat a hiányzó darabkákat? Hogy Nála nincs semmi belőlem? Bárki más gondolhatná ezt, de Ő akkor is jobban ismert, ha nem hajlandó bevallani magának, vagy ha fél tőle, hogy amit látott, az igaz volt. Mert sokkal könnyebb tagadni, mást okolni mindenért, letakarva mindezt az önsajnálat fakó, sötét fátylával, de ettől még a valóság nem változik. Ettől nem tűnik el a genny a régi sebekből, amik lassan felemésztik a lelket, jobb hát, ha felszakítjuk őket. Gyógyír helyett véletlenül alkoholt löttyintünk rájuk, és sóval dörzsöljük be őket? Mit számít, had fájjon! Mi más lenne jobb emlékeztető arra, hogy nem ért véget ez a nyomorult élet, és igenis van még valami, ami képes kirángatni a sötétségből… hogy aztán talán még mélyebbre taszítson? Minek létezik, aki nem mer kockáztatni?
Figyelem a mozdulatait, amikben sokkal kevesebb a határozottság, mint a szavaiban. Az a jellegzetes félmosoly ugyanúgy nem változott semmit, ahogy a retorikai képességei sem.  Nem mintha azt várnám tőle, hogy szónokokat megszégyenítő beszédet fog tartani, vagy az elmúlt évtizedekben megtanulta szavakkal is kifejezni mindazt, amit mindig is csak a rajzaival volt képes. Érzem, ahogy összerezzen, amikor hozzáérek, de olyan engedelmesen fordul felém, mintha óramű hajtaná, ami mindig is rám volt hangolva. Hozzám tartozik. Mindig is hozzám tartozott, és akkor is így lenne, ha most ellökné magától a kezem, vagy valóban golyót röpítene a szívembe.
Valahol mindig is csodáltam azokat a lehorzsolt öklöket. Sosem volt a legnagyobb darab, vagy éppen a legerősebb, de a problémákra adott megoldásai majdnem ugyanolyan hatékonyak voltak, mint az enyémek. Mindig is volt benne egy olyan elszántság, egy olyan sötét tűz, ami többeket azelőtt képes volt megfutamítani, mielőtt valóban nekik esett volna. Emlékszem még, hogy nézett rám legelőször. Azzal a makacs daccal, mintha képes lett volna a fogaival átharapni a torkom, ha rosszul szólok hozzá. De jól szóltam. Jól, és egyre jobban, Ő pedig ugyanígy tanult meg az én nyelvemen szavak nélkül. Vajon bármikor az életben tisztában volt vele, mekkora hatással volt rám? Vajon most tudja, mekkora hatással van rám? Ahogy ő nem tud ellenállni az érintésemnek, én sem tudnék az Övének. De miért is kellene? Nem ott vagyunk éppen, ahol lennünk kell? Van más is rajtunk kívül? Számít bármi? Számítana egy kicsit több önutálat vagy megbánás? Már ha lenne, hiszen ki tudja… mi lenne, ha csak valami olyasmi történne, amitől néhány pillanatig jobban éreznénk magunkat?
De kit akarok áltatni? Minden hullámhegyünknek megvolt a maga hullámvölgye. Van, ami nem változik soha. Miért pont ez változott volna?
Ha nem hallanám az utolsó három szót, akkor is olyan egyszerű lenne kikövetkeztetni! De hallom. És a mosolyom, ami az ajkaimra kúszik, egyszerre alattomos és keserédes. Ha valaki, hát Ő ismeri ezt az oldalamat. Ismer engem, hiába tagadná.
- Őszintébb… - ízlelgetem a szót, miközben ismét mozdul a kezem, és az ujjaim a tarkóján kúsznak a sötét tincsek közé. - mernél végre őszintébb lenni magaddal is? Vagy az még mindig nem megy józanul? Van egy üveg kiváló whiskey-m… - nem olyan ócska, olcsó lőre, amitől akkor rúgtunk be, amikor először mert igazán őszinte lenni… mindkettőnkkel. - Valami különleges alkalomra tartogattam, és ez elég különleges, nem gondolod?
Az ujjaim egy hosszú pillanatra megszorulnak a tincsein, és már-már gyengéden, de határozottan húzok rajtuk, hogy enyhén feljebb fordítsam a fejét. Magam felé, megnyújtva és szabaddá téve a nyaka ívét, ami olyan hívogatón feszül előttem. Kíváncsi vagyok, kísérletezek. Vajon meddig hagy elmenni? Mi lenne az a pont, ahol megállítana? Lenne egyáltalán ilyen, vagy benne is ugyanolyan vágyakat kavar fel a helyzet és a jelenlétem? Vagy esetleg megtanult már nemet mondani a két évtized alatt magában dédelgetett fantomomnak? Talán pont ezt akarom kiharcolni? Ki tudja… az biztos, hogy túlságosan élvezem a helyzetet ahhoz, hogy veszni hagyjak bármilyen lehetőséget, amivel kiismerhetem a jelenben élő Oriont. Azt, akit pont a jelenlétem nem enged a múlt árnyai közé süppedni, hiszen már nem árny vagyok magam sem, nem üldözhet el azzal, hogy behunyja a szemét és megrázza a fejét.
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-10-24, 21:58
Ugrás egy másik oldalra

Nehéz így józanul és logikusan gondolkodni.
Akárhogy is igyekeznék, képtelen vagyok teljesen elhatárolni magam tőle, gondolataim minduntalan visszatérnek Hozzá, és talán tennék akkor is, ha kilométerek tízezreivel is lenne odébb, hiszen akkor is visszatértem hozzá a gondolataimban, mikor még holtnak hittem, újra és újra végigjártam gondolatban a közös emlékeinket, másodpercről másodpercre analizálva őket, próbálva megtalálni azt a pillanatot, amelyikben meghozhatta a döntést arról, hogy magamra hagyjon. Talán mindenkinek igaza volt, aki azt mondta, hogy a múltban élek; hiszen legalább egy tucatnyi lehetőségem lett volna arra, hogy újra felépítsem az életem a romjaiból, voltak különböző nők és férfiak, akik tartósan leköthették volna a figyelmem, és mégis, mindegyikükből hiányzott valami... Leginkább az, hogy egyikük sem Ő volt.
Pedig mindig is tudtam, hogy nincs rám jó hatással; hiszen már a legelejétől kezdve megmérgezett, először csupán a különféle tudatmódosító szerekkel, aztán a közelségével is, minden egyes érintésével és csókjával újabb darabokat tépett ki belőlem, míg végül nem maradt más csak az ezer sebből vérző, megtépázott hús és megtaposott lélek, amiből talán már a patkányok sem kértek volna igazán. Könnyebb volt beleolvadni a sötétségbe, olyan szerves részévé válni, mint amilyen az emberek számára a szív volt, befogadni és átadni magad neki, mert mi más maradt volna, amikor Ő elvitt mindent, amim csak volt? Talán ezért is nem akarom elfogadni, hogy most itt van, mindössze karnyújtásnyira, mert már beletörődtem, hogy nincsen többé, és vele együtt vesztem oda én is; hiszen ha akartam volna, sem tudnék már ugyanaz lenni, aki voltam, még ha vissza is hozná a törött darabkákat, hogy összeilleszthessem őket magamnak, mint a törött vázát.
- Nem merlek érteni. - Megint csak rázom a fejem; talán még a mosoly halovány árnyéka is felkúszik az ajkaimra, de a déjá vu, amit ezzel a szituációval kapcsolatban érzek, ugyanolyan hamar el is száll, mint ahogy jött, és ezzel együtt már azt hiszem, nem is igazán marad okom arra, hogy mosolyogjak. Egyébként sem tettem ezt túl gyakran; de ha mégis, azon ritka alkalmakkor is abszurd és hozzám nem illő jelenség volt, csakúgy, mint az öröm vagy a vágyódás, mert a fantomoknak ezekből nem járt - a fantomoknak csak a nosztalgia jutott, keserű és fájdalmas, álszent sírás és halotti tor, és a letűnt korok utáni vágyódás. Nem akartam ilyen életet élni - de az, hogy itt volt, sem segített semmin, csupán más sebeket tépett fel, olyanokat, amiknek létezésére már nem is emlékeztem.
Egy részem kitartóan kapaszkodna belé, úgy, mint annak idején, mintha csak az életem függne tőle; mégis, csak gyengén, remegő kézzel érintem, alig érezhetően, mintha csak félnék ténylegesen hozzáérni - és kezem is csak visszaejtem magam mellé, mikor rájövök, fölöslegesen tartogatnám azt a szíve fölött, mert a ruhák vastag anyagán át esélyem sem volt megérezni bármit is. Egyébként sem volt garanciám arra, hogy Őt egyáltalán befolyásolták a szavaim bármilyen szinten is - talán ugyanolyan hűvös kimértséggel kezelt, mint mindenki mást annak idején, míg én csak vergődök itt a saját magam által felvett kötelékeimben...?
Ezek ledobásában az sem segít, hogy nem enged elfordulni; bár összerezzenek, mikor keze a nyakamra simul, mégis engedelmesen fordulok vissza felé, ahelyett, hogy leráznám a kezét magamról, mint ahogy azt a józan eszem súgja. Nem kéne ilyen könnyedén engednem az akaratának - de talán sosem voltam igazán képes arra, hogy szembeszegüljek vele, sosem voltam elég akaratos és makacs és önfejű a közelében, és gyakran még csak a hangom sem találtam, amikor hozzá kellett volna szólnom; és most is így van, a szavak megint csak a torkomra forrnak, és csupán keserű, féloldalas mosolyra húzom az ajkaimat, ahogy megingatom a fejem, valami olyat próbálva ezzel közölni, hogy értelmes választ ne várjon, mert az élet bizonyos terein azóta sem változtam, a szavak még mindig nehezebben jöttek, mint azt akartam volna, mert a magamfajtának nem járt a poetikából és a szép szavakból. Rám már akkor is csak a lehorzsolt ujjbütykök voltak jellemzőek és a bőrömre száradt vér, állat módjára haraptam és karmoltam és martam, és talán most is ezt kellett volna tennem ahelyett, hogy Őt nézném, egy hosszabb pillanatra megint csak elveszve a tekintetében, ahogy csak rezignáltan sóhajtok. Erre a kérdésre mégis mit válaszolhatnék?
- Ha már semmi sem számítana, akkor végre őszinte lehetnék veled... Őszintébb, mint azelőtt, hogy elmentél volna. - Az utolsó három szót már csak motyogva teszem hozzá, abban a reményben, hogy talán nem is érti majd őket; bár tudom, hogy naiv a reményem erre, hogy nem lesz ennyi szerencsém, hiszen már most is úgy olvas belőlem, mintha csak nyitott könyv lennék... És neki mindig kitűnő érzéke volt a könyvekhez. Meg hozzám is...
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-27, 22:33
Ugrás egy másik oldalra
Fogalmam sincs, mit okoztam azzal, hogy egyik napról a másikra kiléptem az életéből. Hiába minden tudásom, hiába minden kutatással töltött óra és nap, az információ itt nincs fényképekbe, levelekbe kódolva. Ő maga jelenti a válaszokat, és én ezekért a válaszokért jöttem. Mert hogy is tudnám megszerezni tőle, ami miatt jöttem…? Ahhoz azt hiszem, minden bevethető eszközömre szükségem lesz, még ha látom is rajta, hogy gyönyörűen repedezik a fal, amit maga köré húzott az elmúlt két évtizedben. Mert bármennyire is hihetetlennek tűnik számára, érte jöttem. A másik dolog, a megbízás csak egy olcsó indok, hogy a közelébe kerülhessek, és ha már itt vagyok, összekössem a kellemest a hasznossal. Tényleg szükségem van a szaktudására, de ezt megkaphatnám bárki mástól. Azt az égető-maró hiányt viszont nem töltheti be más, csak Ő. Eddig csak sejtettem, hiszen próbáltam, annyi mindennel próbáltam helyettesíteni, annyi más test és lélek nyújtózott már megadón, vagy éppen dacosan vonakodva az ujjaim alatt. De hol volt mindaz ahhoz képest, ahogy Ő mosolyog rám, azzal a kárörvendő félmosollyal, ahogy Ő szorít a polchoz úgy, mintha a szívdobbanásaimat is számon akarná tartani, ahogy Ő borzong bele az érintésembe, amikor megcsókol, én pedig a dereka bőrébe vájom az ujjaimat? Nem déja vu ez. Annál sokkal több. Az emlékek csupán a beszűrődő fényben táncoló porszemek, de a valóság igazi homokvihar. Olyan, ami akkor sem ül el teljesen, amikor eltávolodik tőlem. Nem is hagyom elülni. Utána lépek, Ő pedig nem menekül.
- Nem értesz, vagy nem akarsz érteni?
Fontos kérdés. Esetleg nem mer érteni? Annyi, de annyi a lehetőség, én pedig kíváncsi vagyok. Arra, hogy mi minden küzd benne azért, hogy a felszínre engedje. Miből van a legtöbb? Gyűlöletből? Haragból? Vágyból? Vagy esetleg mind együtt osztozik azon a borzongató, szenvedélyes vibráláson, ami belőle árad? Vagy csak képzelem, hogy megfeszülnek az izmai az érintésem nyomán, hogy egy pillanatra bennszakad a levegő a tüdejében? Mintha egyszerre lennénk ugyanott az időben, és fényévekkel távolabb. Változtunk, a világ pedig velünk változott, mégis van, ami konstans. Egymás gyengeségei vagyunk. Sosem mutattam mások előtt, mennyit jelent, mert féltem, hogy valaki felhasználja ellenem, és még jobban féltem, hogy valaki elveszi tőlem. Fiatal voltam, és bolond, azt gondoltam, hogy bárkit érdekel, mi van velem, hogy bárki foglalkozik azzal, hogy mi a fontos nekem, hogy bárkinek eszébe jutna elvenni tőlem bármit. Ironikus, hogy mostmár talán valóban így van, de… már nem érdekel. Mert már tudom, hogy mit akarok, hogy mi hiányzott, és nem adom fel, amíg az enyém nem lesz.
Nem akarom, hogy az árnyékomban éljen. Azt akarom, hogy velem repüljön. Egy társra vágyom, nem egy szolgára, és Ő a társam lehetne. Tudom. Pont azért, mert egyszerre ismer és mégsem. Mert egyszerre gyűlöl és vonzódik hozzám. Hogy szeret-e még? Talán idővel újra. Másképp. Úgy, ahogy sosem lett volna képes, ha nem törik össze. Ha én nem töröm össze. Nem az érdemre vágyom, ezt nem is lehetne annak nevezni, egyszerűen csak… Őt akarom. Akkor is, ha már nem olyan, mint régen, akkor is, ha úgy gondolja, túl törött ahhoz, hogy bármit érezzen. Hiszen most is érez, le sem tagadhatná! Egyik szilánk a másik után. Mintha csak egy Kintsugi készülne a kezeim alatt. Türelem, erre van csupán szükségem.
Az én kincsem, és idővel végre tudni fogom, mennyit ér számomra.
Amikor felém fordul, viszonzom és állom a pillantását. Egyik másodperc a másik után, miközben csak a halk lélegzetünket hallom. Nem is, az övét inkább csak érzem, ahogy a bőrömet cirógatja. Pont úgy, ahogy a megremegő érintése a halántékomat. Három lövés. Gyors és garantáltan halálos. Ez a professzionális válasz, még ha úgy is érzem, milliószor átgondolt.
Annál inkább meglep a folytatás. Nem nyúlok a kezéért, hiába időzik egy pillanattal tovább a mellkasomon. Megtehetném, de aljas módon másra várok. Pontosan arra, ami a szavai után történik. Elszakítja a tekintetét, bennem pedig a lehetséges kínzás ígérete egészen mássá transzformálódik. Orion… Még mindig rosszul titkolod előlem a gondolataidat.
Felemelem a kezem, és a hűvös ujjaim a nyakára símulnak. Ezúttal a hüvelykujjam nem szorul a torka mélyedésébe, hanem csak az arcélén simít végig, és gyengéd, de határozott mozdulattal fordítom felém az arcát, magamra kérve a tekintetét. Egyáltalán nem errefelé kellene terelnem a beszélgetést, de így, hogy ennyi idő után ismét ilyen közel van hozzám, valahogy könnyebben tűnnek sutba vághatónak a józan gondolatok. Mellette sosem a józanságomról voltam híres… semmilyen értelemben.
- Mit tennél? - szórakozottnak tűnik a mosoly a szám sarkában, de a tekintetem olyan érdeklődésről árulkodik, amit kevesen voltak képesek kiérdemelni. Mégis, felé mindig így fordultam. Sosem volt olyan, hogy nem figyeltem volna rá, akkor sem, amikor csak új rajzszenet kért, és akkor sem, amikor sokkal, sokkal többet és mást. - Mit tennél, ha mindegy lenne, hogy megteszed-e?
Ha nem lennének következményei, ha nem kellene számolni a másnappal, a beütő bűntudattal és önutálattal, a mardosó emlékekkel, a fellobbanó gyűlölettel… az élettel.
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-27, 02:30
Ugrás egy másik oldalra

Nem lenne szabad így éreznem; nem lenne szabad ennyire elvesznem ebben a pillanatban, hiszen már nem vagyunk tizenévesek, már rég tovább kellett volna lépnem mindazon, amik akkor voltunk, mert itt és most nem volt létjogosultságunk együtt, csak Ő volt és én voltam, hiába volt ennyire közel és hiába éreztem kezének puha érintését az enyémen. Valahol még félek attól, hogy talán csak így próbál manipulálni, hogy biztosan megszerezze tőlem azt, ami miatt jött. Tudom, hogy az egyetlen helyes döntés ebben a pillanatban az lenne, ha elhúzódnék tőle, mégis csak közelebb kerülünk egymáshoz, hiszen egész testemmel szegezem a polchoz, elégedett félmosolyra húzva az ajkaimat, mikor elfintorodik. Fáj, ugye? Ezt akarnám neki mondani ezzel a mosollyal, de csak arra tudok gondolni, hogy még ez sem elégtétel mindazokért a károkért, amiket okozott azzal, hogy elhagyott; hiába próbáltam a hegeket tetoválások tucatjai alatt eltüntetni, biztos voltam abban, hogy észrevenné őket, ha lehetőséget adnék neki erre, és amikor erre gondolok, hirtelen gyengének érzem magam mellette. Talán a stabilitást és a kontrollt keresem benne, mikor birtokba veszem ajkait, mintha csak az elmúlt húsz évet akarnám ezzel bepótolni, vagy legalább megbizonyosodni arról, hogy nem csak a nosztalgia az, ami hozzá húz, hanem valami más, még ha ez az eventualitás valahol meg is rémített.
Talán minden egyszerűbb lenne, ha csak a régi szép idők emléke húzna hozzá; hiszen akkor mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül rúghatnám Őt ki az ajtón, közölve, hogy mindez szép volt és jó volt, de ennyi elég is volt belőle, és menjen csak vissza oda, ahonnan szalajtották. Akkor talán nem simulnék hozzá ennyire ösztönösen, mintha megint csak egymáséi lennénk; és valahogy gyűlölöm magam azért a gyengeségért, hogy érintése nyomán még mindig kellemes borzongás fut végig a gerincem mentén, és legszívesebben el se húzódnék tőle, csak hagynám, hogy azt tehessen velem, amit csak akarna, hiszen az ajtó zárva volt, és egyébként is ritkán járt erre bárki is... De aztán elűzöm magamtól ezt a gondolatot, és el is lépek tőle, hogy a lehető legtávolabb kerüljek tőle, és mindentől, amit a közelében éreztem.
Először tudnom kell, miért tért vissza; és kivételesen nem a féligazságokra vagyok kíváncsi, hanem a lehető legőszintébb válaszokra, amiket adhatna, még ha biztos is vagyok abban, hogy fájnának - talán sokkal jobban is, mint a legelső vágás, amit a bőrömön ejtettem, rögtön azután, hogy elment. Ügyetlen volt és túl felületes, nem elég ahhoz, hogy megölje bennem a fájdalmat és nem elég ahhoz, hogy megöljön engem; afféle absztrakt emlékként őriztem, és most is, ahogy felteszem a kérdésem, akaratom ellenére simítok végig a hegen, mielőtt a hajamba túrnék, újra, és újra, és újra.
Nem értem a válaszát; meglehetősen ostobának is érzem magam emiatt, és minden akaraterőmre szükségem van ahhoz, hogy ne kezdjek el fintorogni, amikor ebbe belegondolok - mármint abba, hogy mellette mindig így éreztem magam, és erre az érzésre néha Ő is rátett még egy lapáttal, akkorát rúgva belém verbálisan, hogy kínomban nyüszíteni tudtam volna. Lehet, ez az egyetlen szó is csak újabb eszköze lenne annak, hogy megalázzon úgy, mint ahogy azt régebben is tette? Hogy addig üssön, amíg vissza nem emlékeznék arra, hol a helyem...? De mi történne abban az esetben, ha nem akarnék többet az árnyékában élni?
- Nem értelek. - Nehezen sóhajtva ingatom meg a fejem, visszaejtve a kezem magam mellé, mikor már nem tudom hova kócolni a hajam tovább; magam sem tudom igazán, mit kéne tennem, őszintének lenni vagy épp hazudni, addig, amíg én magam is elhinném mindazokat a dolgokat, amiket mondhatnék: hogy nem akarom Őt itt, hogy nem hiányzott, hogy gyűlölöm, hogy nem vágyok rá. Talán el is hinném mindezeket a dolgokat, ha elég sokáig ismételném őket; vagy lehetnék őszinte, talán az elmúlt húsz év alatt legelőször és elismerhetném, hogy ez ennél bonyolultabb volt, és valahol mindvégig csak róla szólt minden, még ha igazából sosem igyekeztem tenni bármit is annak érdekében, hogy közelebb kerüljek hozzá. Gondolatban felszállni a nosztalgiavonatra és elképzelni, mik lehettünk volna, sokkal egyszerűbb volt, mint ténylegesen tenni bármit is azért, hogy újfent rátaláljak - egyébként is, neki az efféle dolgok mindig jobban mentek, és talán még akkor is rám talált volna, ha az ismert világ túloldalára menekültem volna, vagy még tovább. Talán egy univerzumnyi távolság sem lett volna elég ahhoz, hogy elfelejtsem, egykor hogyan éreztem iránta - és ez talán most sem változott igazán, hiszen még mindig megremegek érintése nyomán, és elég egyetlen, gyengéd simítás ahhoz, hogy szívem újra kihagyjon egy ütemet, mintha csak tizennégy lennék és ostobán, vakon rajonganék érte, szinte már áhítatosan kiélvezve minden pillanatot, amikor így ért hozzám, mint most. Talán most is dacosan kéne küzdenem ellene, mint akkor, amikor levágattam a hajam, hiába tiltotta meg; talán most is valami olyat kéne tennem vagy mondanom, ami nem tetszene neki, talán el kéne húzódnom most is, de nem tudok... vagy talán nem is akarok elmenekülni.
A gondolataimból csupán a kérdése zökkent ki; nem törődve azzal, mennyire közel van hozzám, fordulok felé és emelem rá a tekintetem, egy hosszabb pillanatig csupán az arcát fürkészve, mintha azon gondolkodnék, mit kéne mondanom - pedig a válasz a pillanat töredéke alatt fogalmazódik meg a fejemben, mintha csak évek óta elterveztem volna, mit és hogy tennék, ha lenne erre lehetőségem. - Ez egyszerű... Ha sietnem kéne, három golyót kapnál: kettőt a szívbe és egyet a fejbe. - Lassú, holdkóros mozdulattal emelem fel a kezem, hogy meg is mutassam neki, hova kapná azokat a lövéseket; és remeg a kezem, mikor először a homlokához érintem azt, majd a szíve fölé helyezem, kivárva egy hosszabb pillanatot, ha esetleg vissza akarna tartani - és ha ezt nem teszi meg, csak nemes egyszerűséggel a zsebembe csúsztatom a kezem, mintha épp nem a halálát beszélnénk ki, hanem azt, miféle teát szolgálhatnék fel neki, ha meglátogatna. Bár... miért akarná ezt megtenni?
- De ha valamivel több időnk lenne, minden percét kihasználnám... Hiszen végül úgyis az én kezem által halnál meg, mikor felvágnám a torkod, így hát mit számítana mindaz, amit ezelőtt megtennék? - És ez az a pillanat, amikor megszakítom a szemkontaktust; azt hiszem, már így is jóval többet mondtam a kelleténél, és sokkal többet fedtem fel mindabból, amit el akartam előle titkolni. Egy elkínzott sóhaj kíséretében fordítom el a tekintetem; ennek nem így kellett volna lennie, csendben kellett volna maradnom, vagy csak egy professzionális választ adni, hiszen profinak vallottam magam abban, amit csináltam... De akkor miért engedtem, hogy a hirtelen feltörő szentimentalizmusom, aminek létezéséről eddig jóformán nem is tudtam, csak úgy kimondassa velem mindezeket a dolgokat? Akkora idióta vagyok, komolyan mondom...
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-23, 23:04
Ugrás egy másik oldalra
Ez az érzés kölcsönös volt. Hiába ugráltak mindig körbe, hiába akartak sokan egy apró szilánkot belőlem, sosem értettem, Ő mit lát bennem. Zavart. Igenis zavart néha, hogy Ő sokkal többnek lát engem bárki másnál, én mellette mégis fényévekkel kevesebbnek látom magam. Talán pont emiatt nem volt ritka, hogy megaláztam mások előtt. Persze mindig csak egy kicsit, csak épp annyira, hogy érezze, mennyivel kevesebb nálam, és tudja, hol a helye. A nyomomban, az árnyékomban, ahonnan sosem engedtem kilépni, mert féltem, hogy elszökne, ha meglátná, milyen vakító a valódi napvilág. Valójában azonban mindig is imádtam, az első pillanattól fogva. Az ártatlanságát, a lelkesedését, a bosszankodását, amikor valami nem tetszett neki, amit csináltam, és erre sokszor rá is játszottam. Sosem tudtam, hogy képes megmaradni mellettem, elviselni tőlem mindent és bármit, de nem akartam, hogy valaha eszébe jusson, hogy ez lehetne másképp is. Hogy lehetne élete nélkülem is. Csak akkor voltam őszinte vele, amikor kettesben voltunk. Amikor nem volt figyelő szempár, amikor az érintéseim csak az övéi voltak, amikor úgy csókolt, ahogy azóta sem volt képes senki.
Ezért tartok tőle, hogy megcsókoljam. Mert mi van, ha az ember csak egy idő által megszépített vágyképet őrizget a vitrinbe zárva, és amikor ennyi idő után veszi a bátorságot, hogy újra felfedezze, kiderül, hogy az is ugyanolyan szürke és porszagú, mint minden más, ami ennyi ideig pihen a polcon. Mégsem vagyok képes elszakadni tőle. Nem vagyok képes újra kilépni azon az ajtón anélkül, hogy tudnám… mit? Hogy mi lett belőle? Hogy mi lett belőlünk. Hogy mi lett abból a csillagmilliárdnyi alkoholmámoros éjszakából, amiben először egymással, majd egymás nélkül úsztunk. Mert tudom, hogy neki is megmaradt ez a menekülési kényszer, és ki tudja, miket szedett még fel mellé? Miattam. Azért, mert akkor nem hagytam meg neki a választás lehetőségét. Egoizmus lenne ezt sejteni minden mögött? Talán igen, de ez mindig is az én kenyerem volt. Cáfolja meg, ha mégsem! Mutassa meg, hogy nem vagyok hatással rá, hogy az, hogy visszatértem az életébe, nem jelent számára semmit. Lökjön el magától, és talán elengedem.
Talán. De addig is legszívesebben tíz körömmel marnék belé, hogy magamhoz vonjam, nyomot akarok hagyni rajta, mint azon az utolsó éjszakán, amikor az ujjaim néhány pillanatra a torkára fonódtak. Majd… Türelem. Ez a két szó dobol a fejemben, de mint a visszhang, halnak el lassan, ahogy egyre közelebb kerülök hozzá, és amikor látom, hogy meghátrál, gondolatban már az a jellegzetesen elégedett, győzelmi mosoly terül el az arcomon.
Nyertem. Innen már kétségem sincs efelől, de tudom, hogy hiba lenne elkapkodni a dolgokat. Különben is, imádom kiélvezni a pillanatokat, játszadozni, és igen… tizenkilencre is lapot húzni.
A szemeibe nézek, és közben a tenyerébe csókolok. Érzem az ajkaimon a bőre érdes forróságát, ahogy a szervezete küzd a saját maga okozta sérüléssel, az orromba a dohány, az égett bőr, és valami halványan ismerős illatfoszlány kúszik. Lehetséges lenne? Vajon ha ugyanígy csókolnék a nyakába, ismerős lenne az íze, a bőre illata? Vajon ugyanannyira megrészegítene, mint régen? Még mindig a függője vagyok. Kár lenne tagadnom, legalább magam előtt, hiszen az első lépés a gyógyulás felé mindig a beismerés. Csak egy hiba van az egyenletben: belőle sosem akarok kigyógyulni! Elvégre mindenkinek meg kell halnia valamiben, nem igaz? Én Őt választom.
Játszok a szavakkal, az érintésekkel, a lelke eldugott, talán féltve őrzött húrjaival, amik olyan gyönyörűen zenélnek nekem, mint az az elkínzott nyikkanás… vagy mint az a lobbanó harag, amivel a kabátomért kap, és fordít a helyzetünkön, olyan erővel vágva a polchoz, és tompa szusszanással szakad ki a tüdőmből a levegő egy pillanatra. Helyes. Hiszen ezt akartam. A valamit. Ami még nem a minden, de annak gyönyörű előfutára.
Kapkodó lélegzettel, és egy futó, fájdalmas fintorral emelem meg leheletnyit az államat, miközben abba az érzelmektől parázsló, sötét szempárba nézek. Néma kihívás, pontosan olyan, mint azon az első éjszakán. Csak most mindketten teljesen józanok vagyunk. Csupán a másik közelsége fúj részegítő ködöt az elménkre, amiben mintha szertefoszlanának a józan gondolatok.
Nem nyúlok utána, nem érek hozzá… legalábbis ez a terv, egészen addig, amíg semmivé nem foszlik közöttünk az a dobbanásnyi távolság, és az ajkai birtokba nem veszik az enyémeket. Durva és kiéhezett a csókja, én pedig életemben talán először nem reflektálok azzal a tipikus dominanciával, hanem egyszerűen megadom magam az Ő akaratának. Közben azonban a szabad kezem ösztönös mozdulattal talál utat a dereka bőréhez, és a tenyerem hűvös forrósággal simítom oda, mielőtt az ujjaim megszorulnának, hogy magamhoz vonjam. Az enyém. Kell. Akarom!
Csupán egy pillanat, a test és az elme szimbiotikus követelése, aztán hagyom, hogy ellépjen, én pedig még mindig behunyt szemmel harapom be az alsó ajkam, mintha csak a világ legjobb borát kóstoltam volna éppen. A kérdés hallatán nyitom csak ki a szemeimet, és elmosolyodok, miközben azt az olyannyira nyilvánvaló kínlódását figyelem.
- Ezért - jelentem ki olyan magától értetődően, mint hogy az ég kék. Sötét és végtelen kék.
Mindezért. Nem csak érte, hanem azért, amik együtt voltunk, és amik együtt lehetünk. Mert senki más nem volt képes soha még csak hasonlót sem kiváltani belőlem, mint ő most, és óh, imádnám, ha megpróbálna az arcomba hazudni, hogy érzett ilyesmit bárki mellett, mint amit most, mellettem. Kétlem, hogy bárkit egyszerre gyűlölne és vágyna ennyire.
Ellépek a polctól, majd megkerülöm Őt, és ha nem fordul utánam, vagy nem menekül el ismét, mögé lépek. Nem ölelem át, nem símulok hozzá, csak a balomat emelem fel, hogy megcirógassam a nyakát, eljátszadozva néhány odalógó tincsével. Mindig is imádtam a haját. Kis híja volt, hogy igazán kezet emeljek rá, amikor lázadásképpen levágatta. Olyan rövidre, hogy a puha hajszálak szúrták az ujjaimat, amikor a tarkójára csúsztattam a kezemet. Utáltam az érzést. Nem a szúrást, hanem azt, amit kiváltott belőlem.
- Ha büntetlenül megtehetnéd, hogyan végeznél velem? - suttogom a fülébe, igyekezve nem elfelejtkezni arról, hogy nem csak azért vagyok itt, hogy élvezkedjek, de hát miért ne lehetne összekötni a kellemest a hasznossal? - Milyen módszert választanál, ha én lennék a következő megbízásod?
Tagadhatatlan, hogy kíváncsi is vagyok. Mennyi lenne vajon a professzionális, és mennyi az emocionális része a tervnek? Mások talán pszichológiai profilt kezdenének összerakni az információmorzsákból, én csak azt akarom tudni, hogy mit érez. Hogy mit érezne… vajon akár csak egy pillanatra is megremegne a keze, ha rám kellene céloznia? Vajon meggondolta volna kétszer, ha töltve van az a pisztoly? Én akarom tudni a választ.
~Tizenkilenc...~
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-23, 06:24
Ugrás egy másik oldalra

Kezem csupán futólag ér az övéhez, de ez az apró érintés is bőven elég ahhoz, hogy egy hosszabb pillanatra megint csak összekuszálja a gondolataimat. Egy mélyebb lélegzetvétel, vagy talán kettő kell ahhoz, hogy lenyugtassam a hevesen dobogó szívem és visszanyerjem a gondolataim tisztaságát, még ha ehhez arra is van szükségem, hogy hátat fordítsak neki - és érzem, hogy engem néz, tekintete szinte lyukat éget a hátamba, és minden akaraterőmre szükségem van ahhoz, hogy tovább nézegessem a polcokra felsorakoztatott dolgaimat, a fegyvertartó dobozokat, mappákat és könyveket, mintha ténylegesen érdekelne a tartalmuk, mintha nem Ő lenne az, aki lefoglalta a gondolataimat. Nehéz lett volna megmondanom, negatív vagy pozitív kontextusban tette ezt meg; hiszen az egész látogatása, attól a pillanattól kezdve, hogy betette a lábát az ajtón, egy hatalmas érzelmi hullámvasút volt, amin talán egyikünk sem volt képes kitalálni, mi lehet majd a kanyar után. Egy apró részem nagyon szerette volna, ha a végkifejlet pozitív lesz, de nem álltattam magam; hiszen minden szava piszkálódás, mégis beékeli magát a bordáim közé, kellemetlen fájdalommal éget, mint amikor az ember megvágja az ujját a papírral újra és újra és újra, mert sosem tanul a korábbi hibáiból.
Hazudhattam volna azt magamnak, hogy az én esetemben ez máshogy volt és igenis tanultam a korábbi eseményekből, de azt nem csak én, de Ő is tudta volna, hogy nem igaz; ha róla volt szó, mindig is bizonytalan voltam és kétségekkel teli, mert sosem értettem igazán, mit akarhatott tőlem valaki olyan, mint Ő. Most sem egészen értem még, mit akar elérni, hiszen ha csak egy keveset is megőrzött a régi, tinédzserkori énjéből, akkor biztos lehettem abban, hogy volt valamiféle hátsó szándéka; biztos lehettem abban, hogy sokkal több rejtőzött a szavai mögött, mint amennyit kimondott, és igazából kíváncsi voltam arra, hogy mi lehetett az, amit rejtegetett. Elemeire akartam boncolni, jobban kiismerni, mint bárki más ezelőtt, magamévá akartam tenni minden vágyát és gondolatát, de először biztos akartam lenni abban, hogy egyáltalán érdemes-e bármibe is belekezdenem, a reménykedésről már nem is beszélve. Az eltűnése után legalább öt éven át éltettem a reményt magamban arra, hogy egy nap majd visszatér, de ez sosem történt meg, és azt hiszem, már nem maradt semennyi ebből az érzésből, csakúgy, mint rengeteg másból sem - de még így is túl sok minden maradt, amiről elfeledkeztem, érzések és gondolatok, amik fölött nem uralkodtam, vagy még nem tudtam, és az egyetlen menekülési utam egyelőre az, ha megpróbálom elzavarni, abban a reményben, hogy talán tényleg távozik is majd, egyszer s mindenkorra magamra hagyva engem a gondolataimmal. Húsz évet már kibírtam nélküle, az újabb húszat pedig elég valószínű, hogy nem is élnék meg, és ezzel a gondolattal vigasztalom magam, amikor végre felkel a székről és az ajtó felé indul.
Vajon tényleg akarom, hogy elmenjen?
És mikor elfordítja a tekintetét, ezt én is megteszem; csupán a szemem sarkából látom, ahogy elhúzza a száját, és én is ezt teszem, ahogy a cigarettámba szívok, még annak ellenére is, hogy már rég a filter égett csak benne és kegyetlenül pocsék utóíze volt. Ez lehetett volna a tökéletes pillanat arra, hogy visszatartsam, hiszen elég lett volna csupán a kezem nyújtani érte, mint annyi alkalommal már ezelőtt, visszahúzhattam volna magamhoz, hogy megtehessem azt, amire korábban már gondoltam...; aztán elvetem ezt az ötletet, és hogy megöljem magamban a késztetést arra, hogy utána induljak, a tenyerembe nyomom a csikket, csak elhúzva a szám az égett hús orromba kúszó szagára. Ennyi alkalom után meg kellett volna már szoknom; hiszen meg se tudtam volna már számolni, hányszor tettem már meg ugyanezt, amikor az alkoholmámoros éjszakákba nehezebb epizódok keveredtek, és az alkohol már nem volt elég ahhoz, hogy ezekkel végezzen. Mondjuk azt már nem tudom, miért gondolok erre pont ebben a pillanatban; talán ha most engem nézne, a fejembe láthatna, kiterített kártyalapok módjára lapozhatná végig a gondolataimat, de tudom, hogy nem néz rám - csupán a csend telepedik ránk, némán és fojtogatóan, és csupán a saját, felületes lélegzetvételeimet hallom, aztán a zár kattanását.
Biztos vagyok abban, hogy hallani fogja, ahogy a szívem kihagy egy ütemet; akaratom ellenére is felé fordulok, az ajtó üvegében próbálva analizálni a tükörképét, de semmire sem jutok ezzel. Legszívesebben rágyújtanék, afféle pótcselekvésként, hogy ne csak Őt figyeljem, mert tudom, hogy ha egyszer felém fordul, már képtelen leszek elszakítani tőle a tekintetem, képtelen leszek nemet mondani neki; a menekülési kényszer arra késztet még, hogy elhátráljak tőle, de csak másfél lépést sikerül tennem, mielőtt a hátam a polcnak ütközne, és azután már nincs semmi, csak Ő és a szavai, és a közelsége, és kezének puha érintése az enyémen.
Valahogy éreztem, hogy ha egyszer megint ennyire közel kerülünk egymáshoz, nem fogok tudni ellenállni neki; mindig is a leggyengébb pontom volt, mert sikerült elérnie, hogy minden akaraterő kivesszen belőlem, mintha sose lett volna, ugyanakkor ölni tudtam volna érte, a közelségéért, minden apró érintésért, amit csak kaphattam, és ebben a pillanatban jövök rá arra, hogy minden igyekezetem fölösleges volt, hiábavaló volt az a rengeteg futó kaland, mert mindvégig, mindenkiben Őt kerestem, abban a reményben, hogy valaki majd pont úgy nézne rám, mint ahogy azt Ő teszi, hogy képtelen legyek elszakítani róla a tekintetem.
Nem ismerek rá a saját hangomra abban az apró, elkínzott nyikkanásban, amit hallatok, mikor ajkai a friss sebemre simulnak; szükségem van néhány, a kelleténél jóval hosszabb pillanatra ahhoz, hogy felfogjam a szavakat, amiket kimondott, és egyszerre vagyok meglepett és csalódott, döbbent és szörnyen összezavarodott, és ez már jóval több érzés, mint amennyit az elmúlt húsz évben tapasztaltam. Amikor utoljára láttam, majdnem ugyanígy szegezett a falhoz, csupán azzal a különbséggel, hogy ujjai a nyakamra kulcsolódtak a kezem helyett, és jóval részegebb voltam, mint most, és nem emlékszem, hogy én kértem-e Őt erre, és másnap még ujjai nyoma ott volt a bőrömön, és egy kilométeres, lopott sállal kellett takargatnom magam a kíváncsi tekintetek elől, míg Ő maga már szökésben volt, minden égiek tudják csak merre.
Végül ez a gondolat térít vissza a jelenbe, kiszakítva a retrospekciómból; a korábbi dühöm túl hirtelen tér vissza, és mire észbe kapok, szabad kezem ujjai már a kabátjára markolnak, hogy a pozíciónkon fordítva teljes erőből lökjem őt a polcnak, abban a hamis hitben, hogy talán majd így sikerül visszanyernem a kontrollt a szituáció és az elveszett hangom fölött. Egyáltalán mit mondhatnék most neki? Még én magam sem tudom, mi jár igazán a fejemben; a pretenszióimat a fejéhez vágni nem ez a legmegfelelőbb pillanat, mást meg nem hiszem, hogy mondhatnék, hiszen még mindig nem hevertem ki a sokkhatását annak, hogy még ennyi év távlatából is emlékszik, hogy képes azt az egyetlen, kurva szót úgy suttogni a csendbe, mint annak idején, amikor együtt töltöttük az éjszakáinkat, a napjainkat. Valahol gyűlölöm magam azért, hogy ennyire gyenge vagyok és még mindig úgy reagálok rá, ahogy annak idején, vadul dobogó szívvel és gyengén remegő kezekkel, és mindannak ellenére, amit tett, még mindig ugyanúgy vonzódok hozzá, mint annak idején. Mintha semmi se változott volna - vagyis inkább majdnem semmi, mert ezúttal megvan bennem a kellő bátorság ahhoz, hogy megsemmisítsem a kettőnk közötti, lélegzetvételnyi távolságot, és ha nem lök el magától, akkor durván, kiéhezve csókoljam meg, miközben a halál nemesebbik részére kívánom magam azért, hogy ezt egyáltalán megtettem. Ha még eddig nem volt minden kegyetlenül túlkomplikálva, akkor most tettem mindent még rosszabbá; de hamar elhúzódok tőle, tehetetlenül ejtve vissza a kezem magam mellé, és lépek hátrébb, hogy megint levegőhöz juthassak.
- Miért jöttél vissza? - Hangol elhaló suttogás csak; kínomban azt sem tudom igazán, hova nézzek, így jobb híján a padlóba szegezem a tekintetem, ahogy a hajamba túrok, újra és újra, csak még jobban összekócolva az egyébként is rendezetlen loboncot a fejemen. Mégis mi a jó kurva eget képzelek én magamról...?
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-18, 20:23
Ugrás egy másik oldalra
Hogy belefér-e az életembe? Talán nem, de mégis hiányzik belőle. Minden, amit Ő jelent. Pont az a nyerseség, az a durva keménység, ami megvan benne. Mintha csak az én csiszolatlan gyémántom lenne, akin mindenki más csak átlép, de én tudom, hogy sokkal, sokkal többet ér. Mindig is szerettem azt az ösztönös nyíltságot is benne, ami az évtizedek alatt azzá a vadsággá korcsosult, amit most ott látok a szemeiben. Meglep. Hiába veszett ki belőle oly sok minden, amit anno imádtam benne, most mégis pontosan olyan, amilyennek látni vágyom. Nem tudnék már mit kezdeni az ártatlan lelkesedésével, a bizonytalanságával, azzal a feltétel nélküli rajongással, amit mindig csak magamnak akartam, ha róla volt szó. Annál inkább tetszik viszont az a szenvedély, amivel rám pillant. Nem érdekel igazán, hogy mindez nem puszta vágy, hanem jókora adag gyűlölet és tartózkodás is van benne, akkor is az enyém, akkor is van ott valami. Valami, amit még álcázni is képtelen közönynek. Helyes.
Ennél jobban csak akkor lepne meg, ha tényleg meglépné, aminek az ígérete túl intenzíven vibrál köztünk. Igen, emlékszem még arra az első, alkoholgőzös éjszakára, amikor megtette ugyanezt a lépést. Kiprovokáltam belőle, vagy csak rásegítettem, elvégre ő is akarta… mit számít? Emlékszem arra, mennyire vágytam rá akkor, mennyire… boldog voltam. Bolondságnak tűnik, pláne ebből a távlatból, mégis, tudom, hogy igaz. Vajon elhinné, ha elmondanám neki? Vagy manipulációnak gondolná, mint mindent, amit kiejtek a számon? Nem baj, igazából nem kell tudja. Nem kérdezné meg úgysem. Sosem kérdezett olyasmit, amire valójában nem akarta tudni a választ. Egy ideig gyengeségnek, gyávaságnak tartottam ezt a részéről, de azóta tudom, hogy csupán önvédelem volt. Az most is minden tiltakozása, és tettetett közönye, de nem akarom figyelembe venni. Sőt, azt akarom, hogy megint ő tegye meg a következő lépést, hogy ő maga hagyja el a komfortzónáját, lépje át a saját határait, amit kettőnk közé húzott. Könnyű lenne egyszerűen berontani a biztonságosnak vélt lélekkuckójába, de abban hol lenne a kihívás, az élvezet? Kicsalogatni… igen, az már sokkal jobban hangzik. Sokkal édesebb úgy a győzelem.
A kérdésemre kapott már-már követelőző válaszra csak rápillantok, enyhén felvont szemöldökkel. ~Ugyan, Orion… valóban tudni akarod, vagy csak megint előbb járt a szád, mint az eszed?~ Anyiféleképpen felelhetnék neki, mégsem mondok semmit, csak megingatom a fejem. Mintha csak lényegtelen lenne, mintha az egész nem lenne fontos. Mert amíg nem kérdez rendesen, nem fogok válaszolni. Hagyom inkább elperegni a pillanatokat, és ellépni őt is az asztaltól, megkerülni a széket, és benne engem. Menekül. Ez jó. Láttam a pillantását, amivel a kezemre nézett, és szinte mulattatott, mennyire vegyes érzelmeket láttam az arcán.
Amikor ellép mellettem, talán nem érne össze a kezünk, de elég egy egészen apró mozdulat, hogy bőr súrlódjon bőrön. Leheletnyi, mégis érezhető kölcsönhatás, én pedig nehezen, de legyőzöm a késztetést, hogy a keze után kapjak, hogy ösztönösen az övéi közé fonjam az ujjaimat. Viszket, fáj, éget… mintha csak a cigaretta parázsló vége karcolta volna végig a kézfejemet. Különös. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hatással lesz rám. Valahol talán reménykedtem, hogy az egész találkozó csalódás lesz, gászos temetése a múlt kísérteteinek, de ez cseppet sem olyan. Inkább hasonlít egy démonidézésre, ami túlságosan sok jót ígér, így hajlandó vagyok figyelmen kívül hagyni a veszélyeit.
S lám, itt az újabb jele, hogy nem hiába evett el ma a fene idáig. Utána fordulok a székkel, és úgy figyelem, mintha én lennék itthon, és ő lenne az áruk között nézelődő vendég. Nem kapom fel a fejem a szavaira, egyszerűen csak lassan elmosolyodok, és úgy figyelem az ironikus fejingatását. Van valami egészen elbűvölő abban, ahogy reagál a jelenlétemre. Összezavarom, ez látszik rajta, de hát pontosan ezt akartam elérni, nem igaz? Mégsem érzem azt a minden kitöltő elégedettséget. Másra vágyom már. Ennyi nem elég.
Bizony, tökéletesen a megfelelő pontra tapintottam a megjegyzésemmel is. Az egyik… látom, hogy bosszantja, de nem véletlenül fogalmaztam úgy, ahogy. Hagyom elnyúlni a csendet, ameddig neki jólesik. A válasza közben pedig végig az arcát figyelem. A szája mosolyog, de a szemei cseppet sem. Vajon mikor mosolygott utoljára őszintén? Kire mosolygott utoljára úgy, ahogy rám szokott régen, amikor mellettem ébredt? Önző dolog talán, ha azt remélem, hogy senkire? Ha azt remélem, hogy az eltűnésemmel elloptam tőle valamit, ami azóta is nálam van? Visszaadhatnám vajon neki? Vissza tudnám adni?
Ezúttal én nyújtom el a csendet, ami kettőnk között feszül, közben pedig Őt figyelem. Mintha csak azon gondolkodnék, mennyire gondoltam komolyan, amit mondott. Végül felsóhajtok.
- Rendben, ahogy akarod.
Mintha valóban rendben lenne, mintha tényleg csak engedelmeskednék a kérésének, elvégre látni sem akar. Félrepillantok róla, csalódottan vonva félre az ajkaimat egy pillanatra, aztán felkelek a székből, és cseppet sem sietős, de határozott lépésekkel megkerülöm az asztalt, és felé sem pillantva elindulok az ajtó felé.
Várok. Akarom, hogy utánam jöjjön, hogy mégis megállítson, hogy dühös legyen, hogy elküldjön a Mars túlfelére, hogy vágja a fejemhez, amit ennyi időn keresztül gyűjtögetett, mert tudom, hogy van benne egy halom düh és keserűség az irányomba. Ő maga is mondta, hogy nem sokkal ezelőttig tényleg le akart lőni. Az embert nem akarják lelőni puszta szívjóságból.
Hallom a szisszenést, de nem fordulok hátra, hogy mi történt, nem aggódom érte… nagyfiú már, megoldja...
A kilincsre teszem a kezem…  Hagyna másodszor is kilépni az életéből? Akkor nem adtam meg neki a döntés lehetőségét, de most nem maradna más, akit hibáztasson, csak saját maga. Ennyivvel másabb a mostani helyzet: a lehetőséggel.
Még a magam számára is meglepő, de izgatottan várom, megtöri-e bármi a csendet, vagy marad csupán a lélegzetünk hangja, és a szívem bobbanása.
Aztán ha nem történik semmi, kinyújtom a kezem, és végül a zár kattanása csendül tompán-fémesen a félhomályban. Felpillantok az ajtó üvegén tükröződő képére.
- Mit gondoltál? Hogy ennyivel feladom?
Megfordulok, és újra felé indulok.
- Húsz éve… Húsz éve várok rád.
Odalépek hozzá, és a kezéért nyúlok, amin elnyomta a cigarettát. A tekintetét keresem, és ha engedi, magam felé fordítom a tenyerét, és felemelem, hogy megcsókoljam az égett bőrt.
- Sokkal több kell, hogy elüldözz… Csillagom.
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-18, 08:12
Ugrás egy másik oldalra

Tökéletesen tudatában vagyok annak, hogy át fog látni rajtam; mindig is kitűnő emberismerő volt, mindenkiből úgy olvasott, akár egy nyitott könyvből, lett volna az utcagyerek vagy alkalomadtán idetévedő, felsőbb körökből származó delikvens, mindenkit képes volt az ujjai köré csavarni néhány szép szóval, és valahol mindig is csodáltam Őt ezért. Mindig is szofisztikáltabb volt nálam, míg én nagyon sokáig még csak ki sem tudtam mondani ezt a szót helyesen; de ez a különbség csak most látszódott meg igazán közöttünk, mikor ennyire közel volt, mégis úgy éreztem, mintha egy egész világ választana el minket egymástól, és az övébe már nem férne be az én nyers, néha már állathoz méltóan ösztönlény énem. Most sem tudok uralkodni magamon igazán - hiszen ha tehetném, már rég megsemmisítettem volna a kettőnk közötti, lélegzetvételnyi távolságot, ha másért nem is, hát azért, hogy kielégítsem a kíváncsiságom azzal kapcsolatban, vajon meglenne-e még kettőnk között ugyanaz a kémia, ami annak idején megvolt... és a mosolya, az az istenverte, jellegzetes mosolya, amitől a gyomrom néhány emeletet zuhan, is csak összezavar, a maradék önmegtartóztatásom is minden bizonnyal ugyanebben a pillanatban porlad el, és ha pár másodperccel később nem húzódna el, minden bizonnyal megtenném azt, amire egész eddig még gondolni sem mertem igazán, még ha tudom is, hogy ezzel csak mindenen rontanék.
Elég érdekes is lehetne tőlem egy efféle megnyilvánulás azután, hogy le akartam lőni; nem is tudom pontosan, mi volt az egyáltalán, ami erre rávett, hiszen sosem terveztem - legalábbis nem tudatosan -, hogy meghúzzam a ravaszt, mégis megtettem, és kicsit sem éreztem magam ettől jobban. Két évtizeden át kitartóan hittem abban, hogy holtan akartam Őt tudni, vagy hogy én magam akartam végezni vele, de mikor ellép tőlem, megint olyan érzésem támad, mintha újabb húsz évnyi távolságra lenne tőlem és rá kell jönnöm, hogy talán sose akartam még ennyire, hogy éljen. Ha az a pisztoly tényleg elsült volna a kezemben, talán sose bocsátottam volna meg magamnak, hogy ez megtörtént, ráadásul az én kezem által; nem zártam ki a lehetőségét annak, hogy ezt valamikor megtegyem, de ez még nem volt az a pillanat, először válaszokat kellett kapnom arra a több tucatnyi kérdésre, ami felhalmozódott bennem az évek során, mégis... Úgy érzem, hogy jelen pillanatban nincs egyetlen értelmes gondolatom sem, legalábbis nem olyan, ami helyénvaló lenne.
Szinte már megkönnyebbülök, mikor megszólal; bár nem kifejezetten tetszik, amit mond, legalább sikerül elszakadnom a korábbi gondolatmenetemből, még ha a közöny álarcát már nem is tudom visszaölteni magamra - a csalódás a hangomban túl nyilvánvaló, túl emberi, és rájövök, hogy igazából gyűlölöm magam így érezni. Túlságosan megszoktam már, hogy nem érzek semmit - nem számított, ezt hogyan értem el, alkohollal, egyéb tudatmódosító szerekkel vagy alkalmi partnerekkel, a lényeg az volt, hogy a gondolatok eltompultak, csakúgy, mint a velük járó fájdalom, és nem is tudom, mit meg nem adtam volna azért, hogy most is megkaphassam ezt a feledést, amit egy egyszerű cigaretta képtelen volt megadni. És a szavai, azok mind csak egy újabb ütésnek számítanak, amit kapok tőle; hiszen biztosan nem úgy gondolja őket, megint csak játszik velem, édes szavakkal és egy jóval bizalmasabb hangnemmel próbálja eltemetni a gyanúimat, a késztetést arra, hogy mindenben, amit tesz, keressem a rejtett, hátsó szándékot, még annak ellenére is, hogy ebben sosem voltam jó. Sosem láttam át az embereken igazán, főleg nem rajta - mindig csak annyit láttam belőle, amennyit mutatni akart, és egy időben azon is gondolkodtam, hogy talán sosem volt velem igazán őszinte. Talán ettől féltem úgy igazán - mármint nem most, ebben a pillanatban igazán nem számított, hazudik-e vagy sem, hiszen nem csevegni jött, nem is értem vagy miattam; de amikor még mellettem volt, vajon akkor az enyém volt-e, úgy igazán, akárcsak egy pillanatra is?
- Nem tudom... Te mondd meg. - Megkérdezhetném még akár arról is, ki másra volt szüksége, amikor elhagyott, ki volt az, aki akkor fontosabb volt nálam, de nem teszem ezt meg; hiszen ha most elkezdenék személyeskedni, az szörnyen gyerekes és ostoba dolog is lenne, és ha tényleg úgy alakulna, hogy neki fogok dolgozni, akkor nem kéne a szakmai dolgokba belekeverni azokat a személyeseket, amiknek már semmi jelentősége sem volt. Mert hát mindez két dekáddal ezelőtt történt, és Ő már biztosan nem is emlékezett erre; és megint csak visszatérek a kiindulási pontomhoz, a csalódáshoz és a múlthoz, mint egy elfuserált gramofon, amin elakadt a lemez. Egy apró, nehéz sóhaj kíséretében fújom ki a cigarettám füstjét, ahogy vakvágányra teszem a nosztalgiavonatot a fejemben; figyelmem inkább Rá koncentrálom, tekintetemmel követve, ahogy helyezkedik, mintha egy ilyen jelentéktelen mozdulatsorból felismerhetném az esetleges gyengeségeit, arra az esetre, ha valamikor ellene akarnám őket fordítani. Persze szokás szerint csak magammal tolok ki; tekintetem egy hosszabb pillanatig elidőzik a karfán pihenő kezén, és egyszerre érzem a késztetést arra, hogy hozzáérjek, de ugyanakkor eloltsam rajta a cigarettám, mert hát megérdemelné, hogy fájjon neki... Aztán rajtam van a sor, hogy elhúzódjak; a széke mellett elhúzódva próbálok ellépni mellette, és magam sem vagyok biztos abban, hogy tényleg hozzáérek-e vagy csak elképzelem magamnak, hogy érzem a kezének a melegét az enyémen, de abban a pillanatban, hogy kikerülök a személyes teréből, megint képes vagyok szabadon lélegezni, és mindenek előtt sokkal szabadabban gondolkodni, anélkül, hogy minduntalan elkalandoznék olyan irányokba, amikben nem kéne. Így legalább tehetek úgy, mintha a polcokon lévő dolgok a világ legérdekesebb tárgyai lennének, még ha tudom is, hogy nem azok; de szeretnék legalább egy pillanatig úgy tenni, mintha félvállról venném ezt az egészet, a vizitjét, a jelenlétét... és mindenek előtt a szavait, amikre először nem is tudom, mit reagáljak. Valamennyi igazság volt bennük, hiszen pár perccel korábban is meghúztam a ravaszt, mégis...
- Én is azt hittem még pár perccel ezelőttig. - Hát, ezek nem azok a szavak, amiket eredetileg ki akartam mondani; valami szarkasztikusat kellett volna mondanom, lehetőleg nemtörődöm hangnemben, abban a reményben, hogy azzal majd ugyanúgy belé rúgnék, mint ahogy Ő rúgott belém, de most már tök mindegy, mert amit kimondtam, már nem vonhatom vissza. Egy elkínzott mosollyal ingatom csak a fejem, elkönyvelve magamban, hogy ezt bizony jól elbasztam; bár jelen pillanatban jobban irritálnak a szavai, mint a saját ostobaságom, szóval az önostorozást is későbbre teszem, mert hát... mi az, hogy az egyik legjobb?
Elégedetlenül vonom össze a szemöldököm; sérti az önérzetem, hogy ezt így fogalmazta meg, érzem is, hogy az arcomon megrándul egy izom, ideges tikkelés, amikor valami nem tetszik, vagy olyat mondanék, amit később megbánhatok. Igaz, ez utóbbiakból már elég volt egy napra, ezért is fontolom meg most jobban a mondanivalóm, talán fölöslegesen hosszúra is nyújtva ezzel a kettőnk közötti csendet.
- Ha gondolod, nyugodtan felkelhetsz arról a székről, kimehetsz az ajtón és kereshetsz valaki mást is, nem foglak visszatartani. - Apró félmosolyra húzom az ajkaimat; még magamat is meglepem azzal, mennyire nyugodtan mondom ki mindezt, pedig tudom, mennyire fájna, ha ezt tényleg megtenné, hiszen ez lenne a második alkalom, amikor kisétálna az életemből csak úgy, pont amiatt, hogy nem voltam elég jó neki. Már az első alkalommal is szörnyen megalázó volt, hogy ez megtörtént, egy második alkalom csak még rosszabb lenne; de ennél lejjebb már csak az lenne, ha most meghunyászkodnék előtte, ha könyörögnék, hogy maradjon és válasszon engem. A tizenéves énem megtette volna, ha esélyt adott volna erre a távozása előtt; és undorodok magamtól, mikor arra gondolok, hogy ezt megtehetném most is - nem tudom, minek kéne történnie, hogy ilyen mélyre süllyedjek, és nem is akarom egy hamar megtudni, hiszen ezer és egy jobb módja létezik annak, hogy bebizonyítsam neki, igenis rám van szüksége, egyelőre ehhez a megbízáshoz, aztán... Ki tudja. Talán másodjára nem selejtezne le...
...és fájdalmasan szisszenek, mikor a cigarettám csikkjét végül a tenyeremen oltom el; a pillanatnyi fájdalom bőven elég ahhoz, hogy észhez térítsen és elfeledtesse velem a megalázkodásról szóló gondolataimat, lehetőleg tartóan. Nem volt szükségem Rá, ahogy neki sem rám úgy igazán; az elmúlt húsz évben is kitűnően boldogultunk egymás nélkül, szóval ha most kimegy ezen az ajtón, azt ugyanúgy ki fogom heverni, mint az első alkalommal. Mert hát tudom, hogy ki fog menni rajta; semmilyen épeszű ember nem maradna most itt, mert talán potenciálisan rájönne, hogy nem fog tudni megszelídíteni. Az elkallódott, elkorcsosult állatot is érdemesebb néha békén hagyni, mielőtt megharapná a kezet, ami etetni próbálja...
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-15, 23:04
Ugrás egy másik oldalra
Hogy milyen reakciót vártam tőle? Az igazat megvallva fogalmam sincs. Talán inkább magamnak hagytam meg azt a kényelmet, hogy nem voltak elvárásaim ezzel a találkozóval kapcsolatban, mert ez megkímél attól, hogy bármilyen értelemben csalódnom kelljen. De valóban nincsenek elvárásaim? Valóban nem reménykedem abban, hogy valami halvány nyomot hagytam benne, amire rátapintva közelebb vonhatom magamhoz? Akkor érzem csak igazán, mennyire vágyom arra, hogy valamit, bármit kiváltsak belőle, amikor közelebb lépek hozzá. Olyan közel, ahogy két évtizede nem álltunk egymáshoz. Most csupán a szakadék nagyobb kettőnk között. Nem, nem az egzisztenciális szakadék, nem az, ami az életvitelünkből fakad - az nem is olyan nagy, mint elsőre tűnik -, hanem a közöttünk feszülő távolság. Én vagyok és Ő van, dekádokra, fényévekre, és egy ravaszkattanásnyira egymástól. Képes lett volna megölni? Elvégre ezt jöttem kideríteni, nem igaz? Mégsem vágyom meghalni. Most nem. Nagyon, nagyon régóta nem akartam ennyire élni, mint abban a pillanatban, amikor a gyorsan szétfoszló füstpamacson keresztül rám pillant. Képtelenség, hogy a tekintete még mindig ugyanolyan árulkodó legyen, mint amikor utoljára nézhettem ilyen közelről a szemébe, mégis… észreveszem az apró jeleket. Elvégre ebből élek, és mindig is túl jól tudtam olvasni az emberekből, mintha csak fellapozandó könyvek hevernének előttem. Látom, ahogy az ajkaimra siklik a tekintete, én pedig elmosolyodok azzal a lusta, élveteg kifejezéssel, amit annyiszor láthatott rajtam, és ami olyannyira jellegzetes gesztusom volt mindig. Mintha csak azt tolmácsolnám felé: Ne aggódj, nem csak neked fordulnak meg ilyen gondolatok a fejedben! Mert felesleges lenne letagadnom, hogy legszívesebben nem tartanám meg azt a lélegzetvételnyi távolságot köztünk, de valahol tartok attól - még ha beismerni nem is volnék hajlandó -, hogy csalódnék. Nem benne, inkább csak az elvárásaimban. És talán Ő is csalódna a saját elvárásaiban. Kétlem, hogy a szakadékunk áthidalható lenne egy kinyújtott kézzel, egy érintéssel, egy csókkal. De vajon könnyebb lesz, ha tovább húzzuk az időt, ha teret hagyunk azoknak az elvárásoknak, hogy tovább bontogassák szárnyaikat, hol felröppenve, hol lejjebb zuhanva, de a végén úgyis csak erősebbek lesznek.
Most inkább csak a pillanatot élvezem, a pattanó feszültséget, a gesztusokba oltott táncot, amit egymással járunk. Figyelünk vajon, hogy ne hágjunk egymás lábára, vagy netán pont ez a cél? Hogy egy kicsit oda-odalépjünk, tesztelve, hogy vajon mikor parancsol a másik megálljt a döcögős ritmusnak. Talán csak nem a megfelelő lépésekkel próbálkozunk, de kell egy kis idő, amíg rájövünk, hogy a régi táncok már nem illenek a mai zenékhez. Újat kell kitalálni, együtt fedezni fel, mi az, ami kényelmes, és amit mindketten járni tudunk. De vajon kell ez nekünk? Vajon Ő akarja-e? Talán nem, de én akarom, és elég a szemébe néznem, hogy tudjam, nem gyűlöl úgy, ahogyan talán szeretne, innentől pedig nincsenek kétségeim afelől, hogy képes lennék meggyőzni, hogy ő is akarja. Csak elég ügyesen kell kijátszanom a lapjaimat, és ezek között most nincs ott az elkapkodott érintések kártyája, bármennyire nagy is a kísértés.
Ezért veszek erőt magamon, hogy lépjek, és ellépjek. Eltereljem a gondolataimat róla és a harapható feszültségről, játszadozva megint kicsit a szavakkal, és az érzésekkel, amiket ezek a szavak kiváltanak belőle. Mert le sem tagadhatná, hogy hatással van rá nem csak a jelenlétem, de a szavaim is. Lopva pillantok felé, amikor halkan, keserűen felkacag. Szinte érzem a csalódottságát, aminek olyan gyönyörűen ad hangot azzal az egyetlen megnyomott “énnel”. Talán ezért van, hogy felpillantok rá, és az ösztönösen felvett távolságtartó hangszín helyett másra váltok. Valami lágyabbra, bizalmasabbra, ami régen a kettesben töltött időnk sajátja volt.
- Ki másra lenne szükségem, ha téged is megkaphatlak?
Szavak, szavak… összezavarnak, felemelnek, majd a mélybe taszítanak, és még egy lavinát is küldenek utánad, hogy még véletlenül se lehessen biztos, hogy túléled, ha a lelkedbe vájnak. Valódi hullámvasút a helyzet, amióta átléptem a küszöbét, és egyikünk sem látja előre a kanyarokat.
Megfogom az előttem levő széket, és magam felé húzom, hogy aztán megkerülve kényelmesen helyet foglaljak rajta Orion felé fordulva, szándékosan “szegezve” Őt az asztalhoz. Egyik kezemet tenyérrel felfelé a karfán pihentetem, míg a másikat felemelve az ujjbegyeimre támasztom a fejem. Vagy közelebb jön hozzám, hogy megkerüljön, vagy marad szépen a helyén. Nekem bármelyik megoldás megfelel.
- Azt hittem, te örülnél a legjobban, ha golyót repíthetnél a fejembe - hosszan hallgatok a lassan, bizalmasan ejtett szavak után, mintha csak egy régi bűnt gyónnék meg. Valamit, ami bár leülepedett már, nyugtot azóta sem hagy. Mégis folytatom, épp csak egy ösztönös reakcióra hagyva időt. - Persze csak képletesen. A legjobbra van szükségem, hogy a halálom hiteles legyen, és úgy hallom, te vagy az egyik legjobb.
Az egyik. Finom kis szúrás, viszketeg szúnyogcsípés, amit először talán észre sem veszel, de utána borzasztóan tud bosszantani. Mintha azt mondanám, hogy a régi ismeretségre való tekintettel nálad kezdtem, de ha úgy ítélem, mégsem te vagy a legjobb, továbbállok. Tiltakozik vajon? Vagy könnyedén beletörődik, és nem érdekli, mit gondolok róla? Akarom, hogy bizonyítani akarjon nekem. A figyelmére vágyom, és azt akarom, hogy ő is vágyjon az én figyelmemre.Nem úgy, ahogy régen.
Annál ezerszer jobban.
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-15, 06:04
Ugrás egy másik oldalra

Valahol még magamat is meglepem azzal, hogy végül meghúzom a ravaszt; és nem kerüli el a figyelmem az sem, hogy Őt is sikerült meglepnem ezzel, és valami perverz örömmel tölt el, amikor összerezzen, mert hát ez is csak a bizonyítéka annak, hogy valamiféle hatással még vagyok rá, tudok olyat mutatni, amire nem számított... Mert tényleg, mire gondolt, hogy majd könnyek között borulok a nyakába és elsírom neki, mennyire hiányzott? Még csak abban sem voltam biztos, kivel is álltam szemben - hiszen biztosan változott az elmúlt két dekádban, már látszatra sem volt ugyanaz az utcagyerek, aki akkor volt, mikor elváltunk egymástól, és így, jobban belegondolva, azt sem tudtam, vajon hívhatnám-e ugyanazon a nevén, amit annyiszor suttogtam az éjszaka csendjébe, vele vagy akár nélküle is. Talán Ő már teljes egészében levetkőzte egykori énjét, mint a kígyó a bőrét, hogy valami újat és jobbat kreáljon a helyére, valami olyat, amihez én már nem értem fel, egy világot maga köré, aminek már nem lehettem a részese, vagy talán nem is akartam igazán a részese lenni. Ezt még nem sikerült eldöntenem - azt hittem, a ravasz meghúzása majd segít dönteni, de hazudnék magamnak is, ha azt mondanám, nem szorult össze a szívem a gondolatára annak, hogy elvérezhetett volna a padlón, ráadásul pont a kezem által vesztette volna az életét.
Talán képtelen lettem volna élni ezzel a tudattal; és talán pont emiatt is húzódok el tőle, abban a reményben, hogy majd a kettőnk közé ékelődő távolság segít megtisztítani a fejem, talán segítene, ha látnám, hogy él és semmi baja, hogy a vére nem fog a kezeimhez tapadni... és mégse nézek felé, olyan kitartóan figyelem a pisztolyom az asztalon, mintha csak azt várnám, hogy mindjárt lábakat növeszt és elszalad, vagy valami hasonlóan abszurd dolgot tesz, ami megszakítaná ezt az egészen kínos irányokban elinduló interakció-sort.
Csupán arra nem számítok, hogy követ majd a menekülésemben; bármennyire is szeretnék közömbös maradni, nem bírom megállni, hogy ne pillantsak felé, mikor közeledik hozzám, nem tudok neki nemet mondani most sem, csakúgy, mint azon az estén, amikor megismerkedtünk. Akkor is ennyire közel volt, kezének érintése az enyémen, mikor elveszi a cigarettám (vagy legalábbis azt, ami maradt még belőle), ugyanúgy éget, mint akkor, és valahol fáj is, és megijeszt a gondolata annak, hogy egy részem még mindig szívesen engedne ennek a fájdalomnak, hagyná, hogy a húsomba marjon és újabb darabot tépjen ki belőle, és talán tényleg elég lenne csak kinyújtanom a kezem érte - bár ezt a maradék önbecsülésem nem engedi, hogy megtegyem. Csak figyelem, ahogy kifújja a füstöt, és reménykedem abban, hogy a félhomályban majd nem veszi észre bennem azt a pillanatnyi gyengeséget, mikor tekintetem az ajkaira siklik, és nagyot nyelek, mikor végleg tudatosul bennem, mennyire közel is van, és hirtelen levegőt venni is sokkal nehezebb, és biztos vagyok benne, hogy a pillanatnyi csendben azt is hallja majd, szívem mennyire vadul dobog bordáim fogságában; mintha megijeszt, hogy szinte már ösztönszerűen reagálok rá, hogy még ennyi év után is képes lennék engedni neki, hogy az ujjai köré csavarjon...
...hacsak a józan eszem, vagy legalábbis az, ami még maradt belőle, nem tartana vissza; és abban a pillanatban, ahogy megszólal, térek vissza én is a jelenbe, tekintetem elszakítva az ajkaitól, hogy újra a szemeibe nézhessek; valahol szórakoztat, hogy még mindig enyhén felszegett fejjel kell Rá néznem - mindig is valamennyivel magasabb volt nálam, és fiatalabb korunkban, mikor bajba kevertem magam és Hozzá futottam a menedékért, mindig könnyedén el tudtam bújni mögötte, ahol nem fenyegetett már senki és semmi. Alig volt olyan kölyök, aki ellen mert volna szegülni neki; a többségük mindent megtett volna, hogy a helyemben lehessen, az Ő közelében, és gyakran előfordult, hogy sokkal jobbnak éreztem magam náluk, mert ott voltam, ahol, nem kellett csupán messziről vágyódnom utána, hiszen mindig közel volt, talán néhány pillanatra még az enyém is... Vajon mit tenne, ha lenne bennem elég bátorság ahhoz, hogy cselekedjek? Mit tenne, ha most magamhoz húznám, mint azon a bizonyos, alkoholpárlatos éjszakán, mikor végre volt merszem engedni a vágyaimnak és teljesen átadni magam neki? Mondjuk lehet, célszerűbb lenne nem ebben az irányban folytatnom a gondolatmenetem; már így is elég ostobaságra gondoltam, amióta csak belépett az ajtón, és azt hiszem, igazán nem volt szükség arra, hogy ezt a szituációt még kínosabbá tegyem mindkettőnk számára.
Szinte már megkönnyebbülök, mikor elhúzódik; mikor hátat fordít nekem, kezem ösztönszerűen nyúlna utána, de időben észbe kapok, még mielőtt a vállára simítanám azt, és csak tehetetlenül ejtem vissza magam mellé, óvatos fejrázással próbálva megszabadulni a kényszertől, hogy Őt kövessem. Figyelem, ahogy végigsimít a fegyvertokon; szerencsére nem látja a kelletlen fintorom, mikor végre felfogom szavainak jelentését, mert hát...
- ...ki gondolta volna. - Aprócska, keserű kacaj szakad ki ajkaim közül; nem tudom, egyáltalán miért fordult meg a fejemben a gondolat, hogy talán miattam, talán értem jött volna vissza, hiszen már két évtizeddel ezelőtt sem volt igazán szüksége rám, hát most miért lett volna? Dühös vagyok magamra amiatt, hogy ez az ötlet egyáltalán megfordult a fejemben; jobb híján csak újabb cigarettát veszek elő a dobozból, hogy rágyújtsak, leülve az asztal szélére. Vissza kéne nyernem az irányítást a szituáció fölött, de ahhoz először a sértett önérzetem kéne félretennem, ami már legutóbb is hosszú évekbe telt. Gyűlöltem magamban azt, hogy még mindig ilyen könnyedén fel tudott kavarni, hogy még csak eljátszani sem tudtam igazán, hogy nem érdekel sem Ő, sem az üzlet, amit fel akar ajánlani - mert ha másra nem is, legalább annak az indokára kíváncsi voltam, miért pont én kellek neki, amikor legalább három másik bérgyilkos van még a környéken, akikhez mehetett volna.
- Mihez kéne neked pont az én segítségem? - Direkt kihangsúlyozom azt az egy szót, keserű félmosolyra húzva az ajkaimat; nem érdekel, hogy ezzel leleplezem magam azzal kapcsolatban, mennyire csalódott vagyok még mindig, hogy mennyire bántott annak idején az, hogy eltűnt. Még mindig jobb így, mintha csak egyszerűen a fejéhez vágnám a dolgokat; az még hozzám képest is közönséges megoldás volna, főleg, hogy Ő is egy professzionálisabb hangszínt vesz elő - aprócska változás az egész, mégis megérzem, hiszen olyan az érzés, mintha csak arcon csapott volna, azzal a különbséggel, hogy annál sokkal jobban fáj. Fáj a tudat, hogy talán kettőnk közül csak én ragadtam le így a múltban, hogy talán neki már semmit se számít az egész, talán nem is számított; egyszerre vagyok csalódott, dühös és egy kicsit talán kiábrándult is, bár nem tudom, kiben csalódtam nagyobbat, magamban vagy benne. Újabbat szívok a cigarettámból, ahogy a válaszát várom; mély levegő, Orion, ez is csak egy megbízás, ugyanolyan, mint rengeteg másik. Mit számít, kitől kapom meg?
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-14, 14:34
Ugrás egy másik oldalra
Tagadhatatlanul kíváncsi vagyok. Arra, hogy hogyan reagál a jelenlétemre, hogy mit váltok ki belőle azzal, hogy visszatérek az életébe. Abba az életbe, amiből talán már sikeresen kitörölte az emlékemet, ahogy anno én is az övét. Vagy legalábbis próbáltam. A fizikai nyomok eltüntetése azonban vajmi kevés, ha az ember a dolgok nagy részét belül őrzi, önmaga részeként. Nem csak az emlékek, de a szokások, egy-egy átvett gesztus, szóhasználat… nem is gondolnánk, mennyire hatással van ránk valaki, akivel hosszabb időt töltünk. Rám is ragadt belőle, tagadhatalanul, és ezeket az apróságokat nem csak levetkőzni nem próbáltam, de tudat alatt féltve őrizgettem, és akaratlanul is Őt kerestem másokban. Hiába volt azonban melettem más, hiába élveztem a kihívásokat, hiába vívtam ki elismerést, csendes, vagy annál hangosabb rajongást, mindig hiányzott valami. Az, ahogy csak Ő volt képes rám nézni. Az a tekintet, amivel most találkozik a pillantásom, amikor elé lépve egy pillanatra farkasszemet nézünk. A múlt jelenbe olvadó esszenciája, egy olyan emlék, amit bármi történt is azóta, mindketten őrzünk. Tudom, látom a szemében.
A pisztoly halk kattanásával azonban kettéválik a múlt és a jelen, másképp peregnek a képkockák, én pedig akaratlanul is összerezzenek. Az agyam várja a fájdalmat, a testemből távozó vér melegségét, de nincs semmi ilyesmi. Csak a beálló csend van, a lélegzetünk hangja, majd az elkínzott nyüsszentés, ruha súrlódása, és a pisztoly koppanása az asztalon. Elfordítja a fejét. Ellép tőlem, és hiába van ott a mozdulataiban, az elhangzó szavaiban az elutasítás halvány felhangja, mindez korántsem olyan határozott és intenzív, amitől elrettennék. Képes lenne egyáltalán olyat tenni vagy mondani, amitől felemelve a kezeimet hátralépnék, és meghagynám az átkozott magányában? Neki talán jobb lenne, de sosem az voltam, aki bárkit is saját maga elé helyezett. Nekem kell most, hogy itt legyen, és itt maradjak én is. Nem fenyeget már a veszély, hogy ugyanúgy elpusztítjuk egymást, ahogy két évtizeddel ezelőtt. Az lehet, hogy egészen máshogy igen, de addig… addig miért kellene egyedül lennünk az őrületünkkel? Egyikünk sem számolt hosszú élettel, és kétlem, hogy ez azóta változott volna. Így legalább végjáték izgalmas lenne. A maga groteszk valójában gyönyörű.
Utána lépek. Egy lépést, majd még egyet, elvéve így az utolsó távolságot is, mégsincs meg az érintés tolakodó éle. Alig ér a ruhájához a kabátom széle, a haját is csak a mozdulat gyenge szele csiklandozza, amikor egyik kezemmel a feje mellett támaszkodom a falnak, míg a másikkal a szinte csonkig parázslott cigarettáért nyúlok, hogy kivegyem a kezéből, és egy utolsó slukkal kivégezzem. Mélyen szívom be a levegőt, és bent tartom egy ideig, mielőtt lassan kiengedném a füstöt, beleburkolva a lélegzetvételnyi távolságot köztünk.
- Megtaláltalak.
Jelentem ki, de olyan hangsúllyal, amiről nem lehet tudni, hogy fenyegetés-e, vagy ígéret, esetleg egyszerű válasz az iménti megjegyzésére. Viszketnek az ujjbegyeim. Pontosan azt érzem, amit gyermekként, apám íróasztala mellett állva, miközben azt a töltőtollat figyeltem. Érzem, hogy valami értékes van előttem, de még most sem vagyok képes pontosan megbecsülni, mennyit is ér valójában. Bosszantó ez a tudat. Mélyre kaparó frusztáltság, amit nem enyhíthetek azzal, hogy megérintem. Pedig talán azzal végre kizökkenthetném ebből a fagyott, fásult állapotból. Talán felszíthatnám benne azt a lángot, amit mindig imádtam. Az sem érdekelne, ha ordítva gyűlölne, ha tényleg golyót eresztene belém, mert akkor legalább biztos lehetnék benne, hogy érez irántam valamit. Bármit, amire lehet építeni. Hogy kunyhót vagy várat, netán felhőkarcolót? Meglátjuk, mit bírunk el.
Kiejtem az ujjaim közül a csikket, és lepillantva eltaposom a földön, majd visszaemelem sötét tekintetem az arcára. Olyannyira ismerősek a vonások, mégis mennyit változott! Férfivá érett, elvesztette azt a finom vibrálást, az örök lelkesedést, a színfoltokat… mégis ezerszer vonzóbb így most. Szürkén, amilyen az élet, mégis forrón… érzem a bőre melegét a kinti hűvöstől átfázott arcomon. Vagy csak képzelem?
Végül néhány elpergő szívdobbanás után ellököm magam a faltól, és ellépek tőle. Egy lépés, kettő… aztán elfordulok, és az asztalon heverő fegyverdobozon húzom végig az ujjaimat.
- Szükségem van a segítségedre - kezdek bele önkéntelenül is az üzleti hangszínemet húzva elő. - Természetesen nem ingyen - teszem hozzá, majd ismét felpillantok rá. - Megfizetem a szolgálataidat, ahogy mindenki.
Van valami egészen különös éle az utolsó mondatomnak, elvégre az üzlet mindig üzlet, nálam jobban pedig senki nem tudja, hogy mindig mindennek ára van. A kérdés, hogy hajlandóak vagyunk-e megfizetni, de vannak dolgok az életben, amik bármi pénzt megérnek. Pénzt. De amikor nem kreditben mérik az árat, mennyit vagyunk hajlandóak áldozni?
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-14, 04:18
Ugrás egy másik oldalra

Egy hosszabb pillanatig, megint tizenéves vagyok, fiatal, naiv és elveszett, akinek konstans másokba kezdett kapaszkodnia ahhoz, hogy a felszínen maradhasson; a különbség csupán annyi, hogy most nincs kibe kapaszkodnom, csupán a pisztoly fémjének hűvös érintésébe, a tudatba, hogy végszükséglet esetén elvehetnék egy életet, csak hogy megőrizzem a sajátom, vagy legalábbis visszanyerjek belőle amennyit, amennyi feltétlenül szükséges az egyensúlyban maradáshoz. Nem ez lenne az első alkalom, hogy elveszem valaki életét; az elsőt nem sokkal azután vettem el, hogy Ő távozott, hirtelen felindulásból és ostobán, mert valakin le kellett vezetnem a tehetetlen dühömet és az az ostoba épp kéznél volt és úgy nézett, ahogy az nem tetszett. Az egyik sikátor mélyének mocskában törtem ki a nyakát, puszta kézzel, aztán egy undorodó fintorral töröltem a kezem a nadrágom szárába, és az érzés felszabadító volt, mert talán életemben legelőször voltam az ura a saját sorsomnak, nem függtem senkitől és semmitől, és talán abban a pillanatban pusztult el bennem minden, ami még szép volt és jó, ami az a stabil alap lehetett volna, amire építhettem.
Azóta talán csak sodródtam az árral, sosem tudva igazán, merre tartok - és valamennyire kiábrándító volt a gondolat, hogy az a rengeteg munka, az a rengeteg elvett élet és kiontott vér csak arra volt jó, hogy elvezessen egészen eddig a pillanatig, amikor újra kicsúszna a talaj a lábaim alól. Érzem, hogy hiába akarnék bármibe is kapaszkodni, nem fogok sikerrel járni, nem így, hogy az egész életterem betölti az Ő jelenléte, ahogy csak jár-kel és nézelődik, mintha csak saját magánál lenne, minden egyes lépéssel, mozdulattal újabb darabot szakítva ki a térből, ami nekem megmaradna. Ismeretlenül ismerős viselkedési séma, és bár minden idegszálam tiltakozik a gondolat ellen, valahol mélyen már tudom, hogy Ő az.
Ő, aki két dekáddal ezelőtt eldobott magától, mint egy megunt játékot, amit már tönkretett annyira, hogy ne legyen élvezhető; igazából hiába tagadnám, akkor megengedtem neki, hogy ezt tegye, nem próbáltam visszatartani és nem is kerestem igazán, és nem is gondoltam rá igazán, mert azt hittem, ha elfelejtem, majd tehetek úgy, mintha sose létezett volna, mintha sose ragadta volna magával egész lényem nagyobb részét. Néha elgondolkodtam azon is, vajon mi lett volna belőlem, ha akkor és ott nem futunk össze - talán kevésbé lenne rossz hírem, talán boldog életet élnék, mint egy azok közül a decens állampolgárok közül, akik a kezeim által lelték a halálukat. Talán pont egy magamfajta akarna most végezni velem is - de ehelyett itt vagyok a saját üzletemben, és fegyvert szegezek az ismeretlenre, ugyanakkor szinte csüngve minden szaván. Nem hasít belém villámcsapásként a felismerés sem, mint ahogy azt a novellák szokták mondani; inkább lassan tér vissza, mint a beárnyékolt sarkakban bujkáló Sötétség, a rossz érzés, ami fájóan kapar az elme falán, csupán várva a megfelelő pillanatot, hogy teljes erejében támadhasson. Minden egyes szavával egyre jobban remeg a kezem; minden akaraterőmre szükségem van, hogy ne hátráljak meg, mikor végül belép a személyes terembe, végleg megfosztva engem mindentől, amibe eddig kapaszkodhattam volna. Egy hosszabb pillanatig farkasszemet nézek vele; talán ez lenne az a pillanat, amelyikben mondanom kellene valamit, de csak arra tudok gondolni, hogy hosszú évekkel ezelőtt minden valahogy ugyanígy kezdődött, ugyanígy magasodott fölém, kezét a sikátor falán megtámasztva valahol a fejem fölött, és ugyanilyen istenverte magabiztossággal nézett, mintha Ő lenne az egész világ kibaszott ura, és az volt az a pillanat, amelyikben elvesztem.
...aztán meghúzom a ravaszt; a pisztoly halkan kattan, de nem történik semmi, a néma csendet nem szakítja meg a lövés zaja, és Ő sem fog holtan hullani a padlómra, mert nem töltöttem meg a tárat, üresen hagytam, mint annyi alkalommal már ezelőtt, mert valahol talán reménykedtem abban, hogy egy nap majd valaki az életemre akar törni, vagy talán el is venné azt, végleg megfosztva engem ettől az egzisztenciális krízistől, amiben az elmúlt éveimet töltöttem.
Elkínzottan nyüsszenek, ahogy leteszem a pisztolyt az asztalra; nem bírok tovább a szemébe se nézni, tiltakozón fordítom el a fejem, ahogy hátrébb lépek, végleg sarokba szorulva, mint az a kurva metaforikus őz a reflektorfényben, beszorulva a fal és közé. Még most is szeretném letagadni az evidens igazságot, szeretnék hinni abban, hogy nem Ő az, bár azzal is mire mennék? Hosszú évek tapasztalataiból tudom már, hogy a tagadás csak egy ideiglenesen működő módszer volt, a visszatérő emlékképeket sem tudtam tartósan megölni, bármennyire is igyekeztem; és egész eddig azt hittem, hogy ha egyszer újra feltűnik majd valahol a horizonton, képes leszek a két évtizednyi dühömből és csalódottságomból erőt meríteni ahhoz, hogy eltaszítsam magamtól, de most... Magam sem tudom, mit érzek igazán.
Egy részem legszívesebben a vérét venné itt és most, kitépne belőle egy darabot, csakúgy, mint ahogy Ő is kitépett belőlem, de egy másik legszívesebben elfelejtené azt a húsz évet, amit elpocsékoltunk és tenne valami meggondolatlant, hiszen végülis elég lenne csak a kezem kinyújtanom érte, és...
- A kurva életbe... - Alig érthetően motyogom az orrom alatt a szavakat, ahogy megrázom a fejem, hogy elűzzem a fölösleges gondolatokat, egy pillanatra megfeledkezve arról, hogy Ő is itt van még; talán sokkal egyszerűbb lenne, ha csak a képzeletem szüleménye lenne, talán ha kinyújtanám érte a kezem, csupán a levegőre fognék rá... aztán megköszörülöm a torkom, mintha az bármiben is segítene, mielőtt azt mondanám, hogy: - Akármit is keresel, itt nem fogod megtalálni.
Vagy legalábbis szeretném ezt hinni; hiszen tudom, hogy nem a fegyverek miatt jött, és tudom, hogy ő is tudja, hogy én tudom, mert már nem vagyok ugyanaz az ostoba, tizenéves Orion, akit hátrahagyott, és korántsem voltam biztos abban, hogy akartam, hogy az életem része legyen bármilyen formában is. Hazudnék, ha azt mondanám, nem hiányzott - ezen az istenverte helyen minden Rá emlékeztetett, a sikátorok, a túl hosszúra nyúló árnyékok és az éjszaka csendje, az egész istenverte kanyon csak a halott álmaim kurva mauzóleuma volt, amiből nem tudtam szabadulni, mert... A kulcs is az Ő kezében volt. Még magam előtt sem akartam igazán elismerni, hogy talán pont azért maradtam itt annak idején, mert szentimentális idióta voltam, aki foggal-körömmel ragaszkodott a tinédzserkori életéhez, a puha érintések és kiéhezett csókok emlékéhez, meg ahhoz a kurva pedesztálhoz is, amire annak idején emeltem. Akkor meghaltam volna érte... De most már abban sem voltam biztos, hogy ezt saját magamért megtenném.
Ezer és egy alkalommal elgondolkodtam azon, vajon milyen lenne az a pillanat, amelyikben visszatérne - de egyik elképzelésemben sem létezett ez a forgatókönyv, sosem láttam magam az áldozat szerepkörében, és igazából valahol mélyen hatalmasat csalódok magamban amiatt, hogy még mindig ennyire gyenge vagyok, amikor Róla van szó. Minden más, normális ember ugyanebben a helyzetben talán üvöltene, talán csapkodna is maga körül, teret engedve a tehetetlen dühnek, ami eddig marcangolta, talán nekem is ezt kéne tennem, mégse vagyok képes rá. Vagy esetleg mondanom kéne valamit, bármit, ami kevésbé hangozna gyengén és elesetten, mint minden korábbi szavam; valamit, ami eltántorítaná Őt mindazoktól a szándékaitól, amik miatt érkezett, bármit, amitől visszanyerhetném a békét, de hát... Rossz szokásomhoz híven nem mondok semmit. Miért is tenném? Hiszen csak megmérgeznek a szavak...
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-13, 23:14
Ugrás egy másik oldalra
Figyelem. Elmélyülten és érdeklődve, megszemlélve a mozdulatai ismerős ívét, ahogy a szájához emeli a cigarettát, a mellkasa süllyedését, amikor kifújja a füstöt… a tekintetét, amikor felém pillant, miután megszólítom. Teljes nyugalommal pillantok a rám célzó fegyverre, majd egy elnéző félmosollyal vissza az arcára, és valamiért egyáltalán nem ejt kétségbe a tény, hogy itt és most lelőhetne. Arra számítok, hogy nem tenné meg? Vagy azért, mert nem érdekel? Talán egy kicsit mindkettő. Nem látom a felismerést az arcán, és ettől egyszerre önt el valami szokatlan csalódottság, és egy leheletnyi megkönnyebbülés.
Zavartalanul lépek beljebb, látszólag mit sem törődve a rám szegezett pisztollyal, és nézelődök a fegyverek között, mintha ott keresnék valamit. Nem is ér váratlanul a válasz sem, hiszen ez a leglogikusabb, amit felelni lehetett a szavaimra. Talán csak a hangnem az, ami felkelti a figyelmemet. Milliónyi kérdés előszele lóg a levegőben, mert nem, még nincs itt az idejük. Nincs ott a felismerés, a valódi elfogadása a ténynek, hogy itt vagyok, addig pedig mi értelme a kérdéseknek, nem igaz? Különben is, egyelőre nem akarok válaszolni rájuk. Talán majd idővel… ha addig túlélem. Egyelőre azonban bőven megfelel, ha játszadozhatok az elméje húrjain, mintha valami elhangolt hárfa lenne, amit újra kell hangolnom… önmagamnak.
Mondhatnám, hogy valóban jól megvoltam nélküle két évtizedig, de nem lenne igaz. Elvégre vannak dolgok, amiket hiába próbál az ember pótlékokkal helyettesíteni, az nem az igazi. Egy elvesztett végtag helyére is hiába kerül hajszálpontos, csúcstechnológiás kibernetikai pótlás, sosem lesz olyan, mint az eredeti. Pontosan így van a szanaszét hagyott lélekcafatokkal. ~De hát neked regéljek a pótlékokról?~ Elég a kezében füstté kígyózó cigarettára pillantanom. De hogy vethetném rá én az első követ, amikor ugyanabban a cipőben járunk? Vagy legalábbis egészen hasonlóban. Elvégre mindenki keres valamit, és sokszor bizony észre sem veszi, hogy megtalálta.
Mint most én Őt.
Jóleső elégedettséggel terpeszkedik az elmémre a tudat, hogy egy légtérben vagyunk. Mert ezt akartam. Idejöttem, betolakodtam az Ő területére, nem hagyva meg a környezet semlegességét, és igazán élvezem a helyzetet. Azt, ahogy a tagadásba és a pisztoly markolatába kapaszkodva próbálja megvetni a lábát, amikor épp kirángatni készülök alóla a talajt. Küzd, és ez olyan erővel ruházza fel a szememben, amilyet sosem gondoltam róla. Talán el kell engednem a képet, amit őrzök az elmémben. Talán ideje alkalmazkodnom, és felülírni az ismeretlen változókat olyan konstansokra, amiket Ő diktál. Majd… csak előbb faragnom kell belőlük, csak még nem tudom, mennyit.
- Egy fegyvert keresek… - kezdek bele a válaszba, háttal állva neki, majd hátrapillantok a vállam felett, és számítón elmosolyodok. - Valamit, ami kellőképpen megbízható… - megfordulok, és elindulok felé, lassúra fogva a lépéseket, lustára a mozdulatokat. - Nem baj, ha nehezen kezelhető, szeretem a kihívásokat… - megállhatnék talán vele szemben, az asztal túloldalán, de abban hol lenne a mulatság? - Az sem baj, ha borsos az ára… - megkerülöm az asztalt, és alig egy lépésnyire állok meg a pisztoly csövétől. Ha már otromba módon betolakodtam a személyes terébe, csináljam rendesen, nem igaz? - A lényeg, hogy ne hagyjon cserben... ha meg kell húznia a ravaszt.
Nyelvbotlásnak tűnhet az utolsó félmondat megfogalmazása, de nem úgy nézek ki, mint aki hajlandó lenne javítani, ahogy minden előző szavam is szándékosan úgy hagyja el a számat, ahogy az a céljaimnak megfelel.
~Előre, vagy hátra, Csillagom?~


A hozzászólást Thiago Alves összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-09-14, 10:35-kor.
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-13, 03:14
Ugrás egy másik oldalra

A csend lassan megfojt; szinte már hallom a szívem stagnált dobbanásait is, ahogy a plafon felé kígyózó füstöt nézem, aztán a hamutartóban tornyozódó csikkek felé nézek, próbálva felmérni, mennyi cigarettát is szívhattam el az utóbbi időben. A válasz, ha törekednék rá, minden bizonnyal az lenne, hogy "túl sokat", de odáig már nem jutok el, mert nagyjából ugyanebben a pillanatban kinyílik az ajtó, megtörve az eddigi csendet.
A logikus cselekménysor ebben az esetben az lenne, hogy levegyem a lábaim az asztalról és és az érkező felé forduljak, vagy legalábbis arrafelé nézzek, de egyelőre beérem azzal, hogy csak a szemem sarkából figyelem, ahogy beljebb lép, ahogy becsukja maga után az ajtót. Érzem a tekintetét magamon, és van ebben az érzésben valami ismeretlenül ismerős, és minden akaraterőmre szükségem van ahhoz, hogy ne morranjak rá, hanem csak újabbat szívjak a cigarettámba, miközben lassan leveszem a lábaim az asztal széléről, számolva a másodperceket addig a pillanatig, amikor fel kell öltenem a semmitmondó félmosolyom, amivel a legtöbb kliensemet fogadom...
...aztán a nevemen szólít, és egy pillanatra az egész világom a fejemre omlik; túl ismerős a hanglejtése, mert az egész istenverte világon csak egyetlen ember volt, aki efféle módon ejtette a nevem, de az lehetetlen, hogy ez Ő legyen. Ez is biztosan csak valami elcsépelt trükk arra, hogy valamelyik rosszakaróm kibillentsen az egyébként is ingatag lelki egyensúlyomból; és végül ettől a (rendkívül abszurd) gondolattól kapcsolok defenzív módba, ösztönösen nyúlok az övem mellé rögzített pisztolyhoz és szegezem azt rá, egyből halálos lövésre célozva. Igaz, ostoba lennék itt meghúzni a ravaszt, a saját üzletem kellős közepén, főleg egy ennyire mozgalmas nap ennyire mozgalmas pillanatában - még csak az kéne, hogy valami kíváncsiskodó bedugja a fejét az ajtón és találjon egy vérbe fagyott hullát az üzletemen. Még csak kimagyarázni sem tudnám magam ebből, mert mégis mit mondhatnék? Hogy az, ahogy kiejtette a nevem, a kelleténél jóval több emléket idézett vissza? Biztosan azt kapnám válaszként, hogy kezeltessem magam, vagy valami hasonlót, ha nem rosszabbat...
- Az attól függ, mit keresel. - A fogaim között szűröm a szavakat; igaz, nem ismerek rá a saját hangomra, inkább fáradtnak hangzik, mint irritáltnak, és érzem, hogy egy egészen icipicit még a kezem is remeg, mintha az istenverte intuícióm csak azt súgná, hogy helytelen, amit teszek. A vendégem arcát fürkészem a félhomályban; van benne valami ismeretlenül ismerős, de a józan eszem tiltakozik a gondolat ellen - hiszen az lehetetlen, hogy Ő legyen az, húsz év néma csend és egy nyomtalan eltűnés után az emberek általában holtan kerülnek csak elő, vagy egyáltalán, meg ha tévednék is és tényleg Ő az, akkor mégis mi a jó fenéért jött volna vissza? Hiszen az elmúlt két dekádban nem kért belőlem, és én is tökéletesen elvoltam egyedül - mármint azután, hogy sikerült felszedegetnem a múlt minden apró darabkáját, mintha csak egy istenverte tavaszi nagytakarítást tartottam volna... azzal a lényeges különbséggel, hogy ebben a kurva koszfészekben már nem létezett a tavasz.
Lassan engedem ki a levegőt, amit egész eddig a tüdőmben tartottam; bármennyire is igyekszem, nem jut eszembe semmi értelmes dolog, amit mondhatnék, mert van egy olyan érzésem, hogy egyáltalán nem a szolgálataimért jött (semmilyen értelemben sem, ha már így, három másodperccel később rájövök ennek a gondolatnak a kétértelműségére is). A józan eszem azt súgja, tegyem le a pisztolyt is, mert teljesen fölösleges, használni úgyse fogom, mégse hallgatok rá; évek óta először megint elveszettnek érzem magam, méghozzá a saját területemen, megint úgy érzem, kapaszkodnom kell valamibe, találnom kell egy biztos pontot ebben a káoszban, legalább csak addig, amíg megtalálom a hangom, vagy csak tisztázom magamban az elmúlt pillanatok (vagy percek? órák? amióta csak becsukódott mögötte az ajtó, úgy érzem, hogy az időnek semmi jelentősége sincs, és ez az érzés kicsit sem tetszik) kusza gondolatmenetét, hogy kevésbé érezzem magam elveszettnek. Gyűlöltem ezt az érzést; mindig olyankor tért vissza, amikor nem kellett volna...
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Thiago Alves
Előtörténet :
:
Sikátor a feketepiacon AsFdJIw
Tartózkodási hely :
Föld



A poszt írója Thiago Alves
Elküldésének ideje 2019-09-12, 20:18
Ugrás egy másik oldalra
Káosz. Mindig káosz van. Van, hogy csak belül, van, hogy csak kívül, de az egész világ megállíthatatlanul törekszik az entrópiára. Mi értelme lenne hát rendet vinni ebbe a káoszba? Én magam is jobban szeretem, ha valami kiszámíthatatlan. Több benne a kihívás, még ha nagyobb is az esélye, hogy hamarabb fűbe harap az ember. Vagyis manapság inkább hóba. Nem mintha lényeges lenne.
Megbeszéltem vele egy találkozót két nap múlvára. Gondolhatnánk, hogy ha az ember húsz évet vár valamire, akkor két nap már semmiség, de pont az ellenkezője igaz. Minden tétlenséggel - vagy látszólagos munkával - eltöltött óra eónoknak tűnt, úgyhogy úgy döntöttem, lerövidítem a szenvedésemet, és elébe megyek a dolgoknak.
Érdekes érzés Coldstone zegzugos alagútrengetegét járni, ami egyszerre ugyanolyan, mint régen, és mégis teljesen más. Itt egy új út, ott egy új üzlet, míg másoknak nyoma sincs, amikre emlékszem. Zavaró. Pont annyira, amennyire a köröm alá szaladt tüske. Pont annyira, amennyire a küszöbön álló találkozás lehetséges kimenetelei. Nem reménykedem semmiben, de ami igazán furcsa, hogy fogalmam sincs, mit akarok, hogy alakuljon ez az egész. Nincsenek elvárásaim, ami igencsak ritka pillanat.
Megállok az üzlet ajtajával szemben, és egy kis ideig farkasszemet nézek a benne tükröződő képemmel. A barna szövetkabát felhajtott gallérja mögül előbukkan a vastag, bélelt pulóver nyaka, a lábaimon meleg bakancs… mondhatnám, hogy elmegyek egy jobbmódú coldstone-inak, de nem lenne igaz. Nem tartozom már ide, és nem is akarok soha többet ide tartozni. Már nem ez az én közegem. Egy valami maradt itt, azt akarom magammal vinni.
Megteszem azt a maradék pár lépést, és némi hezitálás után lenyomom a kilincset. Izgatott vagyok. Rég éreztem már hasonlót bármi miatt. Már nem okoz meglepetést szinte semmi. Minden túlságosan kiszámítható az életemben. Talán attól, hogy annyi információ áramlik végig a kezeim között, hogy úgy érzem, minden lépést előre meg tudok jósolni. Mégis, most ismeretlen és kiszámíthatatlan a terep, amire lépni készülök. Talán nem a legjobb ötlet Orionnal egy fegyverkereskedésben találkozni, elvégre nem tudhatom, mennyire viseltetik nehéz szívvel irántam, de pont ez adja a dolog pikantériáját. Az első, őszinte reakció.
Olyan magabiztossággal lépek beljebb, mintha egész Coldstone az enyém lenne, de legalábbis ez az üzlethelyiség mindenképpen. Flegma lassúsággal hordozom végig a tekintetem a berendezésen, a fegyvereken, hogy végül a tulajon állapodjon meg rezzenetlen, sötét pillantásom.
Egy hosszú pillanatig csak figyelem. Felmérem, mint amikor találkozol valakivel, aki ismerősnek tűnik, de fogalmad sincs, honnan ismerős. Én nagyon jól tudom, honnan ismerős, és hiába a jónéhány kép, amit láttam róla, most itt, élőben keresem a vonásaiban a kölyök Oriont. Van egyáltalán értelme ilyesminek? Talán nincs, de élvezem. Ahogy azt a vibráló várakozást is, hogy vajon mikor csillan a felismerés szikrája abban az ismerős, mégis idegen, barna szempárban.
- Orion Maddox-Gordon… - szólítom meg már-már elmélkedő lassúsággal, miközben még beljebb lépek, és a cigarettából gomolygó füstöt figyelem egy pillanatra, mielőtt ismét az arcára emelném a tekintetemet. - vajon nálad van, amit keresek?
Vissza az elejére Go down

Törvényen kívüli
Orion Maddox-Gordon
Előtörténet :
Kor :
43



A poszt írója Orion Maddox-Gordon
Elküldésének ideje 2019-09-11, 04:26
Ugrás egy másik oldalra

Életunt arckifejezéssel támaszkodok meg az asztal szélén, hanyag mozdulattal tolva odébb az ott heverő fegyvertartó dobozt; az idő istentelenül lassan telt, és hiába próbáltam azt valamivel elütni, valahogy semmi sem működött. Lényegében azt sem tudtam, mit csinálok még itt - hiszen ritka volt az olyan alkalom, hogy bárki is az üzlet felé tévedjen előzetes bejelentés nélkül, és ez is inkább csak afféle formalitás volt, hogy a lehető legkevesebben tudják, hol is lakok és milyen körülmények között - bár ez utóbbinak semmi köze nem volt a késsel falra szegezett plüss unikornishoz, sokkal inkább ahhoz, hogy teljes három darabbal rendelkeztem egy afféle luxuscikkből, mint amilyennek egy macska számított, és nem igazán akartam, hogy ez kitudódjon. Így, jobban belegondolva, kicsit hiányoltam a macskáimat - a folytonos szöszmötölésük nélkül nem volt semmi, ami megtörte volna a néma csendet idebent, és minden egyes másodperccel csak erősödött bennem a gondolat, hogy ez csak a vihar előtti csend, hogy valami készülőben volt, amire nem számítottam.
Egy elkínzott sóhajjal dőlök hátra a széken, lábaim megtámasztva az asztal szélén; lehet, célszerűbb lenne találnom magamnak valami értelmes foglalkozást, mondjuk átnézni végre azt a több tucatnyi felhalmozott tervrajzot az adathordozómon, vagy valamennyire összerendezni a szanaszét pakolt dolgokat a polcokon, vagy rendet tenni abban a fiókban, amibe mindent beledobáltam, amikor hirtelen el akartam tüntetni a dolgokat a kíváncsi tekintetel elől. Vagy akár csinálhattam volna egy újabb kávét - hiszen az előző már jó ideje kihűlt, és most szemrehányóan nézett rám az ízléstelenül rózsaszín, macskamintás bögrémből, amit teljesen indokolatlanul magammal hoztam az egyik "barátnőmtől" még pár éve. Ennek a tettnek az indítékára azóta sem sikerült rájönnöm - hiszen ez a bögre legalább annyira illett ide, mint a plüss unikornis a nappalim falára, amit talán célszerűbb is lett volna leszednem onnan és átadni a macskáknak, mert ők biztosan több hasznot húznának belőle, mint... Nem is tudom. Lehet, kéne az a kávé?
Ennek ellenére kitartóan bámultam a plafont, mintha a világ legérdekesebb dolga lenne; gondolatban már rég messze kalandoztam, és a gondolatmenetemnek köze sem volt az üzlethez vagy mindazokhoz a dolgokhoz, amiket tennem kellett volna. Ideje lett volna rendeznem azt a káoszt, amivé az életem vált az elmúlt időben, azóta, hogy az az istenverte boríték ott volt a padlón, aztán a szemetesben. Sokkal egyszerűbb lett volna csak az öngyújtó lángjába tartani azt a kurva papírdarabot, aztán figyelni, ahogy elporlad, és vele együtt minden kaotikus gondolat, meg visszatérő emlék. Egyszerűbb lett volna monoton háttérzajba és a narkotikumok ködjébe ölni a monokróm emlékképeket, és minden bizonnyal ez lesz majd, amit pár óra múlva tenni fogok, de egyelőre itt voltam és halálosan unatkoztam, rádöbbenve, hogy igazából semmi kedvem dolgozni, vagy úgy egyáltalán bármiféle konstruktív dolgokat csinálni, mert amúgy sem tudtam volna ezekre koncentrálni. Afféle pótcselekvésként gyújtok rá végül, egy hosszabb pillanatig csak figyelve a plafon felé gomolygó füstöt - és arra gondolok, hogy ennek az egésznek így semmi értelme, hogy talán ideje lenne közeget változtatni, vagy csak hazamenni, vagy ki tudja, talán jobb lenne meghalni is, mint csak így stagnálni, várva az elhalaszthatatlant, ami azt hiszem, ebben az esetben nem a halál lesz. Csak tudnám, mi lesz az helyette...
Vissza az elejére Go down

Admin
Admin
Keresem :
Tartózkodási hely :
Everywhere



A poszt írója Admin
Elküldésének ideje 2019-07-29, 15:50
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Sikátor a feketepiacon

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Ice Warriors FRPG :: 03. Játéktér :: Föld :: Coldstone Kanyon :: Feketepiac-
Hasznos linkek




Ice Warriors Frpg
Chatablak




Ice Warriors Frpg


Új posztok


2021-04-03, 17:52
Yillarion Zima
2021-04-03, 12:08
Silvio Casales
2021-03-23, 21:00
Arin Beau Travert
2021-03-07, 14:25
Vendég
2021-02-25, 19:33
Vendég
2021-02-09, 10:24
Eugene Zhorrid
2021-01-18, 13:42
Cassius Hyatt
2021-01-10, 13:57
Sebastian Calvin-Hill
2021-01-09, 13:07
Vendég



ice warriors frpg
Statisztika


csoportok
Ffi
Egyház
0
0
Black Sun
0
0
Földiek
0
0
Marsiak
0
0
Arisztokrácia
0
0
Összesen
0
0


Ice Warriors Frpg