There is no God, there is only the Church
the ice warriors magyar szerepjátékos oldal

Megosztás
Phineas Hallisay

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Phineas Hallisay Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Phineas Hallisay SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-09-12, 13:19
Ugrás egy másik oldalra
Gratulálunk, elfogadva!



Kedves Phinn!

Először is mondanám, hogy “Szia, Szépfiú!”, de azt hiszem, több oldalról is kapnám érte a tockost, szóval… csak képzeld ide. Wink Érdeklődve vártam a lapod elkészültét, és egyáltalán nem csalódtam benne! tapsi

Olyan érdekes figyelni, ahogy mindenki másként értelmezi és valósítja meg a karakterlap kivitelezését. A tiedben nagyon tetszett a hármas felosztás a külső-belső leírásnál és az előtörténetnél is, adott egy keretet az egésznek. Szépen összehoztad a “lényeget”, mégis otthagytál nekünk rengeteg kérdést, amik egészen biztosan megválaszolásra kerülnek majd a játékok közben.

Már a család résznél feltűnt, hogy az édesanyádnak jóval több szerepet szánsz, mint az édesapádnak, és az előtörténeted végére egészen kíváncsi lettem, hogy mit is rejtettél el Vida karakterében. Remélem, kiderülnek az őt övező titkok szépen lassan a játéktéren! Smile

Ahogy az is érdekes lesz, hogyan fog alakulni a kapcsolatod Eugene-nel, és ha közelebb kerülsz hozzá, mennyit kell feladnod a Vadimhoz fűződő hűségedből. Az biztos, hogy jó katonához méltón tudod, mi a kötelességed, és nem esik nehezedre teljesíteni. Szükséged is lesz erre, valamint tengernyi erőre és leleményességre, hogy ellavírozz Villengardon, na meg ahhoz is, hogy megvédd Eugene-t, ha beüt a krach, és a pozíciójából fakadóan… kellemetlen helyzetbe kerül. Minden esetre sok sikert! drink

Mivel már túlvagy az avatár- és a pozciófoglaláson is, és tudom, hogy mennyire várnak téged a játéktéren, ezért utadra bocsátalak. Érezd jól magad itt nálunk! sziv

Avatár- és névfoglalóBlack Sun pozíciók




Vissza az elejére Go down

Katona
Phineas Hallisay
Chatkép :
Phineas Hallisay Tumblr_inline_o4q8knQt0k1qmia4z_100
:
Phineas Hallisay Tumblr_inline_odzvo5bjUb1s192ho_250
Kor :
40



A poszt írója Phineas Hallisay
Elküldésének ideje 2019-09-08, 23:40
Ugrás egy másik oldalra
Phineas Myke Hallisay

Time waits for no-one


Becenév Phinn
Foglalkozás testőr
Születési hely, idő 3069. 3. 9., Föld

Család A szüleim nem voltak egymáshoz valók. Apám csendes, magába forduló ember volt, anyám pedig harsány, pulzáló személyiség. Egy közös viszont akadt bennük, nevezetesen az, hogy nem akartak gyereket. Mégis megpecsételtem a kapcsolatukat épp olyan váratlanul, mint amilyen váratlan volt számukra a tény, hogy egymásba szerettek ilyen különbözőségek ellenére is.
Velük nőttem fel, de szeretem azt mondani inkább, hogy közöttük. Mindketten a maguk módján szerettek engem, de saját magukat és azt, amit a másikról hittek sokkal fontosabbnak tartották. Olyan hatalmas szerelem volt ez közöttük, mely mellett nem maradt már hely a szívükben nekem. Ám ez nem jelenti azt, hogy ne adtak volna meg mindent nekem. Sőt, talán túl sokat is kaptam tőlük. Olyasmiket, amiért hálás vagyok és olyasmit is, amiért nem annyira.
Anyám kibernetikus szakember volt, elvakultság nélkül állítom, hogy a legjobb a piacon. Mindent tudott, amit csak tudni lehet, s mindig valami új után kutatott. Személyiségének (és külsejének) köszönhetően pontosan tudta, hogy hol és mikor adja el magát, nem volt olyan kapu, ami ne tárult volna fel előtte, hogyha kitartóan akart valamit, mert nem babramunkát csinált, hanem igazán tudta, hogy mitől döglik a légy. Épp ez okozta a vesztét, no meg az, hogy túlságosan is szerette apám, s képtelen volt elengedni őt.
Apám egyszerű civil volt, s megkockáztatom, hogyha azon a bizonyos hajnalon nem sodorja mellé anyámat az élet, akkor tisztes örekorát élné az Echo Bázison. Nem így történt viszont, hát ő maga is levedlette civilségét, s életének végefelé fűszerkereskedelemmel foglalkozott, mert máshogyan nem tudta hatásosan elrejteni anyám elől függőségét, melybe őmiatta és saját testének lázadása miatt menekült. Éles eszű férfiként hamar megtalálta a kiskapukat, s jól kezelte a lapjait. Többre vihette volna, s még mindig élhetne anyámmal együtt, ha nem éppoly makacs, mint a nő, akit szeretett, s aki viszont szerette őt.
Képesség
 
Daniel Henney Eugene KERESETT black sun

Jellem és külső

inside
Azt mondják, akik nem hisznek a genetika erejében, hogy bármilyennek is születünk, úgyis a neveltetés határozza meg egy ember jellemét. Egyes elméletek még odáig is elmennek, hogy kinyilatkoztatják “a gyermek egy fehér lap, melyen minden arra járó nyomot hagy”. Talán igaz, ám nem rám. Engem sokkal inkább a nevelés hiánya tett olyanná, amilyen vagyok.
Anyám és apám is jó emberek voltak, csak éppen nem egymásnak. Annyira lefoglalta őket, hogy a saját szemléletükre formálják a másikat, hogy mindketten elfelejtettek valami nagyon fontosat. Engem. Mégis többet tanultam tőlük, mint bárki mástól ezen a zimankós golyóbison. Őket figyelve formálódtak bennem az elvek, jött forrásba ereimben a lázadás és miattuk tudom, hogy a szeretet több fájdalmat és csalódást tartogat, mint bármi más.
Vonzanak a kütyük épp úgy, mint anyámat, de pont az ő vakhite miatt nem ástam túl mélyre magam a technológia vívmányai közé. A kibernetika pedig olyasmi, amit szívből gyűlölök. Természetesen nem adok hangot a véleményemnek, mert akkor az okaimat is fel kellene tárni, ahhoz pedig senkinek nincs köze és maradinak sem kívánok tűnni. Hiszem haladó szeplem vagyok, állhatatos, érvekkel meggyőzhető. Tudom mi a lojalitás, a büszkeség félretétele, az emelt fővel eszközölt szolgalelkűség. Ambiciózus vagyok és határozott, de meghallgatom azt, akit érdemes. A Black Sun törvényei szerint élve követem a magaméit és egyelőre ez így megfelel nekem. Azt pedig magam sem tudom, hogy mi történik majd, ha valaki hótaposóval zúz keresztül a felállított határsáncaimon. Precedensteremtés lesz, de hogy azon felül...?
outside
Nem vagyok égimeszelő, 6 láb 2 hüvelyk magasra nőttem, de ez alig lehet meglepő azok számára, akik ismerék a szüleim. Anyámnál egy egész lábbal magasabb vagyok, apám fölé pedig két hüvelykkel emelkedtem így nőve a legfeljebb a családi termetfán. Szálkás, atletikus testalkatomért minden egyes nap megdolgozom, nem fogyasztok sem fűszert, sem alkoholt, s a dohányzást is kerülöm. Ez nem azt jelenti, hogy egyiket sem próbáltam soha. Épp ellenkezőleg. Pontosan tudom, hogy mit és miért kerülök.
Hajszínemet feketének titulálják, de ha napfény éri, akkor jól látszik, hogy nagyon sötét barna inkább. Pláne, mert a genetika mind a mai napig nem ismeri el a fekete színt, mint szem- vagy hajcifrát. Hát ki vagyok én, hogy rá merjek cáfolni erre?
Íriszeim cirmosak, a barna összes árnyalata megtalálható bennük, hangulatkoktél-függően elegyedve mindig másmilyen keverékké.
darkside
Összességében? Átlagos vagyok és mégsem vagyok az. Forr bennem a düh, a keserűség, örökké másra vágyom, s nem elégít ki az, amim van. Rémálmok gyötörnek, összerándul a gyomrom, hogyha injekciós tűt látok és hányingert kapok az égetett, áttetsző szesz szagától. Az undor ízét pedig semmilyen fogmosás nem tudja kiüríteni a számból. Az elfogadás kenyere fűrészporízű, s ha nem sütőmelegen eszem, akkor véresre sebzi szétporladtában a bensőm. Azt, melyet nem ismer senki igazán. Még? Nem tudom. Valószínűleg inkább egyáltalán.


életem története

5 years ago
Az inox mosdókagyló peremére támaszkodom, a kapaszkodásba szinte belefehérednek ujjbegyeim. Alkaromon a kidagadó eret nézem, mert vágyom látni a benne áramló valódiságot, az élet vérvörös esszenciáját. Persze nem látom, de elhiszem, hogy mégis és ez az, ami segít lenyugtassam magam valamennyire.
-Mi a gond, csillagom?
Hallom meg anyám hangját a hátam mögött zengeni. Lágy, kedves orgánuma van, szerettem hallgatni a meséket, melyek nem nekem szóltak, de aláfestették a lefekvésem idejét. Ha valaki mesélt, az mindig apám volt, de ő olyan halkan beszélt mindig, hogy nem tudtam élvezni az ajkain kibontakozó történeteket.
- Semmi, Vida.
Hazudom, mert bár tudom, hogy nem hiszi el, azt is tudom, hogy megelégszik majd ezzel a válasszal. Mert nem érdekli, hogy mi a bajom, mert csak kötelességből és megszokásból kérdezi, mert így tanulta apámtól hogy helyes. Ő másképpen szeret, s én is másképpen szeretem őt. Sose szólít a nevemen én pedig mindig az övén szólítom őt. Ezek vagyunk.
Tip-top magassarkúi távolodón koppannak, megúszhatnám a folytatást, de ma más lábbal keltem fel. Túl nagy a csend a házban. S ha már nem is tombol, vajon mi az, amit elvett tőle, hogy szintetikus szerelemmel helyettesítse félelemből fakadó önzésében?
- Beleegyezett?
Lököm el magam a kérdéssel támaszhelyzetemből, s fordulok a háta felé. Nem fog megfordulni, tudom, s jobb is ez így. De figyel rám, hallott, hisz megáll. Jég csilingel a poharában, süllyedő hajóként úszva az átlátszó nedűben.
- Tette valamikor?
Kérdez vissza a szokásos modorában, de most mintha valamiféle megtörtséget sugároznának megereszkedő vállai. A másodperc törtrésze alatt jövök rá, hogy már ő sem fiatal.
Túl vagyunk már azon a szakaszon, amikor ezért üvöltve kérném számon rajta a tapintat és a tisztelet hiányát az állítólagosan általa szeretett férfi iránt. Sosem használt, sosem változott tőle semmi, hát felhagytam vele egy idő után. Gyűlöltem, mert nem értettem, majd később gyűlöltem azért is, mert végre megértettem az indítékait. Ma már nem is gyűlölöm, csak szánom őt. Őket. Mindkettejüket.
- Mennyi időre van még szükséged? Hónapok, évek?
Szegezem neki a kérdést, mely csendes, de a vádló él a beletörődöttségem ellenére sem tűnt el belőle. Megfordul, rám tekint és én beledermedek a döbbenetbe attól, ami audiovizuálisan tőle ér.
- Ma éjjel elmegyek.
Szól és sír. Harminc éve nem láttam könnyeket peregni mindig sminkelt, mindig nett, mindig tökéletes orcáján. Apám volt a finomabb kettejük közül, a puhább ebben is.
- Mit jelentsen ez?
Szalad ki a számon a talán nem legmegfelelőbb kérdés. Tovatűnik tőle az előbbi, összetört pillanat, s helyét átveszi a szokásos dac, mespékelve azzal, amire szintén harminc évet kellett várnom. Tudom, hogy mit jelent, ha kimondja valakinek a nevét. Éppen ezért facsarodik össze bele a szívem.
- Nyertél Phineas Myke Hallisay. Legyen ez elég.
Megrázom fejem, sóhajtok, s bár legszívesebben közelebb lépnék hozzá, hogy megöleljem, mégsem teszem. Hagyom méltósággal távozni, s most az egyszer úgy szeretem, ahogyan neki jó. Mert így szeretnék emlékezni rá. Tudom ugyanis, hogyha valamit kimond, azon nem változtat, így biztos lehetek abban, hogy soha többé nem látom az anyám.
5 months ago
Furcsa érzés. A képzésem ideje alatt megszoktam, hogy bármilyen helyzetben hidegvérűnek kell lennem, nem boríthatnak el az érzelmek akkor sem, hogyha számomra kellemetlen helyzettel találkozom. Most hát idegen ez a remegés, mely gyomromból indul, gerincoszlopomon kúszik fel és a fecskendőt fogó kezem ujjaiba pulzálja magát. Remegnem kellene. Az érzés megvan. Mégis oly szilárdan szorítom az eszközt, mint amilyen határozott megingathatatlansággal az Excalibur állhatott a sziklában ha hinni lehet a több évezreddel ezelőtti meséknek.
- Készen állsz?
Kérdésem az enyém, a hangomat felismerem, ha idegenül cseng, akkor is. Ígéretet tettem, s bár majdnem öt évembe került, mire eljutottam addig, hogy képes is legyek beváltani, most itt vagyok. Nem egy, nem kettő szívességet kellett kérjek hozzá, tartozom miatta, de jó fiúgyermekként nem okozok csalódást.
- Sajnálom, hogy anyád ezt tette veled, fiam.
Ez a válasza, se több, se kevesebb. Fáradt sóhajt se mellékel hozzá, nem nyomatékosít, nem akarja semmivel sem alátámasztani a választását. Csak mar, mint egy skorpió, pedig ez nem az ő természetének sejátja, hanem anyáméé volt. Azé a nőé, aki legalább annyira hiányzik neki, mint amennyire gyűlöli.
Elnyomja a cigarettát, de még mindig érzem a meggyújtott fűszer szagát. Fintorognom kell, de ahogy nem remegek, úgy nem is grimaszolok. Átadom a terepet a nálam szakavatottabbaknak, hadd készítsék elő a beavatkozást. Én nem azért vagyok itt, hogy segítsek. Nem úgy, ahogy szakember teszi. Nekem csak annyi a dolgom, hogy megadjam a kegyelemdöfést. Elbaszott egy aneszteziológus lennék. Mindenesetre tudom a dolgomat, ahogy azt is tudom, hogy onnantól kezdve, hogy beadom apámnak az injekciót, lényegében a halálba küldöm őt. Abba a halálba, amire évek óta vágyik, s amitől mégis retteg. Tudom, hogy nem rám van szüksége maga mellett, hanem anyámra volna. Ő mégsincs itt. Azóta nem hallottunk felőle, hogy elment azon az éjszakán.
- Tegye a dolgát, Hallisay!
Parancsol rám egy hang. Neki sürgős, hogy végezzünk, dolga van, menne már tovább. A maszkja mögött szemet forgat, elfelejtve, hogy az anyag csak a száját takarja el.
Mozdulok, ahogy tanították, majd midőn megtettem, amire apám megesketett, búcsú nélkül távolodom el a műtőasztaltól. Csak akkor hagyom, hogy az érzelmek átlovagoljanak rajtam, s kiszakadjon belőlem egy égveledédesapám, amikor már biztosan tudom, hogy egyedül, az utcán vagyok. Érzem, hogy valaki figyel, de most nincs se hangulatom, se erőm ahhoz, hogy foglalkozzam vele. Ma óvatlan leszek, s ha kell, hát akkor csapjon le akárki rám. Holnap majd érdekel, de ma nem. Ahogyan az sem, hogy valakinek a zokogáshangját hordja felém a szél. Pedig, ha tudnám, hogy ki a nő, talán megfordulnék, s visszafordítanám lépteim. Megköszönném neki, hogy legalább elbúcsúzni hazajött. Önzetlenül. És ráolvasnám a haragomat a fejére, amiért nekem jutott miatta a feladat, hogy megöljem az apám. A férfit, akit szeretett, s aki viszont szerette őt.
5 weeks ago
Egyenruha, súlyos léptek, céltudatos közlekedés. Jelenésem van, eltántoríthatatlanul haladok célom felé. Az érkező üzenetet csak futtában olvasom el. "Vida Arisane Hallisay holtteste előkerült. A halál ideje nagyjából 150 nappal ezelőttre tehető." Együtt vannak, én pedig egyedül. De most akkor sem szomorkodnék, ha ráérnék éppen. Furcsa, de az árvaság megkönnyebbülés. Volt kitől örököljem a kifacsart önzőségemet.

Vissza az elejére Go down
 

Phineas Hallisay

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Ice Warriors FRPG :: 02. Karakteralkotás :: Személyes akták :: Black Sun-
Hasznos linkek




Ice Warriors Frpg
Chatablak




Ice Warriors Frpg


Új posztok


2021-04-03, 17:52
Yillarion Zima
2021-04-03, 12:08
Silvio Casales
2021-03-23, 21:00
Arin Beau Travert
2021-03-07, 14:25
Vendég
2021-02-25, 19:33
Vendég
2021-02-09, 10:24
Eugene Zhorrid
2021-01-18, 13:42
Cassius Hyatt
2021-01-10, 13:57
Sebastian Calvin-Hill
2021-01-09, 13:07
Vendég



ice warriors frpg
Statisztika


csoportok
Ffi
Egyház
0
0
Black Sun
0
0
Földiek
0
0
Marsiak
0
0
Arisztokrácia
0
0
Összesen
0
0


Ice Warriors Frpg