There is no God, there is only the Church
the ice warriors magyar szerepjátékos oldal

Megosztás
Keleti kantin

Admin
Admin
Keresem :
Tartózkodási hely :
Everywhere



A poszt írója Admin
Elküldésének ideje 2019-07-08, 16:41
Ugrás egy másik oldalra

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 16:33
Ugrás egy másik oldalra
Valóban nem sokan vallják ezt az elvet, és én is valószínűleg azért, mert ebben a cipőben járok. Ráadásul neki még nehezebb lehet megőrizni a higgadtságát az előbbihez hasonló helyzetekben, de azt kell mondjam, egészen jól megy. Na nem mintha olyan régóta ismerném, és egyáltalán… nem is kellene együttérezzek vele. Nincs más feladatom, mint annyira a bizalmába férkőzni, hogy kitapogassam a gyenge pontjait, és ezeket fel tudjam használni ellene.
Azt azonban nem gondoltam volna, hogy így tálcán fogja kínálni a lehetőséget. A forró zuhany említésére azért némi irigységet érzek. Még itt, ahol olyan sok víz van, itt sem lehet bármeddig zuhanyozni. Persze, a felmelegítéséhez szükséges energia itt is véges. Azért a gondolat még ott motoszkál bennem, hogy milyen jó lenne… Komolyan, néha egészen furcsa az emberek vonzódása ilyen banálisan egyszerű dolgokhoz. Ráadásul Rosewyn mosolyából kiindulva nem csak én vagyok így ezzel.
Különös. Nem kommentálom a zuhanyos megjegyzést, és hagyom, hogy a gondolataiba merülve megtárgyalja magában a lehetőségeket - elég nyilvánvaló, hogy ez történik. Vajon tisztában van vele, hogy ilyenkor mennyire… kiszolgáltatott? Minden az arcára van írva. Ráadásul ezek a megjegyzések… elgondolkodtat, hogy ennyire jó színész, és mindezt céllal teszi, vagy egyszerűen ennyire… naiv. Nincs rá jobb szó a szótáramban. Pláne azok után, hogy meginvitál az irodájába. Kettesben. Tényleg ennyire idióta lenne? Nem, igazából nem. Semmi oka nincs arra, hogy a kilétemben kételkedjen, hiszen az Egyház rendszere felügyelet alatt tartja a dolgokat, nem igaz? Nem számít támadásra. Itt nem. Öreg hiba. Az egyetlen akadály, ami köztem és az elrablása között áll az, hogy a bázis közepéről fix, hogy nem tudom kivinni. Pedig milyen könnyű lenne egyszerűen belekeverni valamit a teájába, és amikor kidőlt, a vállamra kapni, és bevágni a hajóba, hogy elhúzhassak végre innen. Ez azonban egyelőre csak ábránd. Inkább figyelek Rosewynra és az önkéntelen gesztusára, mikor megrántja a vállát.
- Állítólag egészen jó teát készítek.
Mosolyodok el ismét, kétséget sem hagyva afelől, hogy szívesen elfogadom a meghívást. Gyakran szoktam teázni. Megnyugtat, felpörgeti az agyam, és nem tompít el, mint az alkohol. Nem véletlen, hogy a kora újkori kultúrákban szertartása volt a teázásnak. Persze az előbbiből leszűrve nem valószínű, hogy Rosewynnek meglennének a megfelelő kellékei az ilyesmihez. Meg… nekem sincs indíttatásom megosztani vele ezt az élményt.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 16:24
Ugrás egy másik oldalra
Meglep az atya válasza. A vezető alkalmassága nem a korán múlik. Nem döbbent meg, egyszerűen meglep, mert ilyen hozzáállással nem mostanában találkoztam. Nem kérdőjelezem meg a feletteseim indítékait, nem azért, mert birka volnék, hanem azért, mert tudom, hogy tök mindegy mi a helyzet, úgysem tehetek ellene, így feleslegesen pörögnék rajta. Szóval bár nem kérdőjelezem meg őket, azzal egészen tisztában vagyok, hogy egy ideje próbálják kitaposni belőlem az indulatkezelési problémáimat. Vagy fogalmazhatnék inkább úgy, hogy előtaposni. Újra és újra olyan falakba futok bele a feladataim kapcsán, ahol az I.E.D-m komoly problémát jelenthet, ha nem tudom kordában tartani. A jelenlegi egységem a tökéletes példája ennek. Beszélhetnék a tizedesről, de nem csak róla van szó.
Vannak dolgok, amik sokat segítenek. Nem gyógyszerek, igaz, tavaly azt is kaptam, de nem szedtem. Fáradttá tettek, úgyhogy az első adag után szépen eltüntettem az egészet. Ha fáradt vagyok, nem tudok teljesíteni. De kedvelem az egykori Gandhi írásait. Ő mondta többek között azt is, hogy nem éri meg szabadnak lenni, ha nem lehetünk elég szabadok ahhoz, hogy hibákat kövessünk el. Na, hát ha az elkövetett hibák számát vesszük figyelembe, én aztán olyan szabad vagyok, mindjárt elrepülök!
Szóval szívesen adnám az atya tudtára, hogy mennyire egyet értek vele, amikor azt mondja, hogy egy kicsit több megfontoltság a vezérlőtermen kívül sem ártana. Van, akivel még el is társalognék róla, de az nem ő lesz. Bármennyire is szimpatikus, ő csak a beosztottam, személyes ismertség nélkül. Hülye lennék pont vele megvitatni az ilyesmit. Hogy mennyire vagyok vagy épp nem vagyok alkalmas. Különösen úgy, hogy holnap engem kell követnie.
- Valóban. – Kimérten bólintok, azt sem nagyon lehet eldönteni, hogy kérdés vagy kijelentés-e a szócska. Csak afféle tudomásul vettem témalezárás. Az a baljós félmosoly persze nem enged teljesen elkomorodni. Sokkal jobban tetszik, mint a vezérlőterem előtti talpnyalás. Ami persze muszáj volt, a formalitások. Sőt, ami engem illet, én még mindig kissé karóba vagyok húzva mellette. Az én „műszakom” még nem járt le a tiszti egyenruhában. Az övé a leléphetnivel már igen.
- Igen, még lesz néhány félhivatalos kör. De éltet, hogy a nap végén egy nevetségesen hosszú, forró zuhany vár rám. – Ó igen, a földi bázisokban ez a jó. Még ha a papoknak szeretnek is a körmére nézni, a tisztek számára végképp nincs semmiféle korlát a fürdést illetően. Nem úgy, mint odafent az űrben, a flottákon, ahol végesek a készletek. Mindig kihasználom, ha alkalmam van rá. Bár van, hogy épp ellenkezőleg, amikor jeges zuhany kell annak a forró fejemnek. A zuhany gondolatára elmosolyodok. Nem volt célom a megemlítésével, csak csacsogok. Sajnos, ha akarnám sem tudnám rejteni, hogy egészen élettel telik meg a tekintetem a teázás említésére. Aztán gondolatban már ott tartok, hogy hol lehet forró teát kapni és erősen elhúzom a szám. – Hm… – A végén pedig egy akaratlan cammogást hallatok, ahogy lezárom magamban a gondolatsort. Van a papok részlege, ahova én be nem teszem a lábam, főleg ezek után. A tiszti társalgóba meg ő nem jöhet be. Tulajdonképpen bejöhetne velem, de nincs kedvem még a velem egyrangúak méregetését is elviselni. – Az irodámban van tea. Bár nem igazán szoktam teázni, ha nem más készíti, mert nem tudom eltalálni. Keserű, mint a fene. – Meg is rántom a vállaim, imitálva azt, amikor kiráz a hideg. Bár mondhattam volna lakrészt is, mert van egy nagy iroda, amiből nyílik egy kisebb szoba. Hát, nem teszem fel konkrétan a kérdést, hogy akkor csatlakozik-e. Ami azt illeti, eszem ágában sincs, nálam fejben egészen egyértelműen hangzott. Aztán hála a szuperjó szociális képességeimnek, lehet, hogy itt állunk és lessük egymást instrukciók nélkül reggelig.
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 16:21
Ugrás egy másik oldalra
Nem hátrálok meg a kirohanásától, inkább afféle “befejezted” kifejezéssel rebben meg a szemöldököm. Igazán nem illik egy tiszthez az effajta viselkedés. Mikor azonban hátrébb lépve elneveti magát, és megingatja a fejét, elismerve az igazamat, én is megengedek magamnak egy mosolyt. Ő nem feszegeti tovább a téma ezen részét, és nekem sem áll szándékomban.
Próba, mi? Ennyire hülyének néz? Vagyis inkább Bucheimet. Annál azért nagyobb tapasztalata van már a srácnak, hogy ilyesmire egyből ugorjon, és bár szereti játszani az agyát, nem úgy tűnt eddig, mintha bármelyik bajtársára komolyabb veszélyt jelentene. Inkább nem is kommentálom a - számomra - nyilvánvaló ferdítést.
Ennyi idősen nincs az a protekció, ami ilyen pozícióba helyez egy arra alkalmatlan személyt. Volt már alkalmam többször szemben állni az Egyház egységeivel, és nem ezt a szedett-vedett képet mutatták, amit a mostani csapatunk. Akár szivatni akarják Rosewynt, akár erre tartják alkalmasnak, okkal van itt. Ezt a bizonyosságot érzem felőle is.
Ha hallanám az okfejtését, valószínűleg kiröhögném. Tényleg idealista. Az idealistákkal csupán egy baj van a katonaságban: gyorsan halnak. De ez nekem csak jó, nem igaz? Ha véletlenül lelőnék holnap, minden problémám megoldódna. Na jó, nem minden, de egy rohadt nagy egészen biztosan. Komolyan megkísért a gondolat, de csak addig, amíg meg nem szólít. A formaváltás kizökkent egy kicsit.
- Azt, hogy egy vezető alkalmassága nem az életkorán múlik  - válaszolom komolyan a szemébe nézve. Voltam a helyzetében. A francokat, napról napra ugyanezeket a szar köröket járom én is, és tudom, milyen baromira idegesítő tud lenni néha. - De egy kicsit több megfontoltság a vezérlőtermen kívül sem árt néha.
Teszem hozzá egy pimasz félmosollyal, csipkelődve. Ő ajánlotta fel a közvetlenebb hangnemet, én csak követem a “parancsot”. Mert láttam a vezérlőteremben. Határozott és összeszedett volt, gyorsan reagált minden felmerülő kérdésre, problémára. Úgy tűnik azonban, az általános szociális kapcsolatait nem kezeli ilyen jól.
- Még mindig ölni tudnál azért a teáért, vagy van még néhány félhivatalos köröd?
Biccentem enyhén oldalra a fejem, úgy figyelve a reakcióját. Ha csak sejtené, mennyire igaza van… Sokkal többet tudok, mint amennyit kinézne belőlem bárki.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 16:06
Ugrás egy másik oldalra
- Úgy véli? – Nem finomítok túl sokat a tónusomon, ellenkezőleg. Már egészen gyűlölködve szűröm felé a szavakat félhangosan. De ahelyett, hogy bármiféle húrt tovább feszítenék magunk között, csak egy lépést hátrálok – zavaróan közel álltunk, ami rendben lenne, ha egy rangszinten lennénk, de nem vagyunk – és a fejem megrázva elnevetem magam. Halk, rövid és kínos, de határozottan nevetés, ami belőlem jön egy szusszantást megelőzve. – Ja. Én is úgy vélem. – Igazat adok neki, míg tovább rázom a fejem. Ennél bővebben nem áll szándékomban beismerni, pláne nem elkezdeni kielemezgetni egy pappal, hogy mit és hogyan kellett volna tennem.
- Bucheim átment a próbán. – Persze. Mintha csak arról szólna az egész, hogy teszteltem, vajon van-e benne annyi indulat, hogy megtámadja a felettesét és ha nincs, akkor számíthatok rá a holnapi napon, ha meg van, akkor hulljon a férgese. Pedig egy jobb megfigyelő számára egészen egyértelmű lehet, hogy nem erről van szó. Sok mindent el lehet mondani rólam, és ennek a sok mindennek az egyike az, hogy borzasztóan hazudok. Dunford szerint ebből egyszer még hasznom válik, mert mire megtanulok hazudni, akkorra mindenki azt fogja hinni, hogy képtelen vagyok rá. És az a legjobb hazug, aki elhiteti másokkal, hogy rémes benne. Manapság legfeljebb azt tudnám elhitetni másokkal, hogy nem skorpió a csillagjegyem, hanem rák.
- A vezetői alkalmasságomra, hm? – Nem cinikus a hangom, nem rágcsálom a szavait. Egyszerűen csak elgondolkodva visszakérdezek. – Nem könnyű elfogadni, én pedig nem hibáztatok érte senkit. – Fikarcnyi bizonytalanság sincs a hangomban. Ha az lenne valós, amit sokan feltételeznek, hogy valami protekcióval kerülhettem magasabb pozícióba, mint „illene” lennem ebben a korban, akkor bizonyára ott lenne a hangomban némi megbillenés ilyen-olyan irányba. De ennél az egy mondatnál határozottabbnak és érettebbnek tűnök, mint bármely eddigi megnyilvánulásomnál. Mintha tudnék valamit, amit más nem. A küldetés tárgya fontos, legyen az offenzív vagy defenzív, szóljon az bármiről. Az Egyház számára a cél szentesíti az eszközt. Számomra nem. Nekem egy célom lesz holnap, mégpedig az, hogy minden emberem élve távozzon a helyszínről. Maximálisan fogunk teljesíteni, mindent a célért, de előbb lököm oda magam a kalózoknak, mint akár Bucheimet. A legtöbben, és minden okkal, ezt gyengeségnek gondolják. Én épp ellenkezőleg. Nem alkuszok meg.
Mit is szokott erre mondani Dunford? Idealista vagyok.
- És te mit gondolsz? – Azt mondja, a legtöbbjüknek nem könnyű engem elfogadni. Én pedig hagyom a magázódást. Amúgy rühellem az ilyen formalitásokat. És tekintve, hogy holnap jó eséllyel együtt fogunk vérezni, már úgysem számít. Valóban érdekel a véleménye. Van benne valami, ami érdekel. Az túlzás lenne, hogy ő maga. De valami. Valami érdekel. Talán az az anyajegy a járomcsontjánál, amire lesiklik a tekintetem, majd hamar vissza a szemeibe. Még mindig nem tudom hova tenni ezt a srácot. Nem rég még egy ostoba lótifutinak tűnt. Most meg olyan érzésem van, hogy ő tud valamit, amit én nem.
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 15:53
Ugrás egy másik oldalra
Valóban semmit nem tudunk róla. De ez kölcsönös. Nem tudhatja, ki honnan jött ide, és tiszt lévén neki kell a leghiggadtabban és a legtisztább fejjel kezelni, I.E.D. ide vagy oda. Az előbbi akcióját nem gondolta át, és ez valószínűleg nem csak nekem tűnt fel.
Amikor elkezd oszlani a tömeg, nem sokáig élvezhetem a tervezgetés nyugalmas fázisát - rohadtul ki kell találnom valamit a holnapi bevetésig -, és a képzeletbeli teámat, Rosewyn utánam szól. Megtorpanok, és késlekedés nélkül megfordulok. Figyelem, ahogy közelebb lép hozzám, rezzenetlen tekintettel és egyenes háttal állom a pillantását. Nem hat meg a jeges közöny, láttam már sokkal rosszabbat.
Az ajtó felé pillantok a megjegyzése után, megvárom, amíg a “műsorra” hátramaradó néhány csapattag is veszi az adást, és elhúzza a belét, mielőtt visszafordulok Rosewyn felé a válaszra.
- Minden tiszteletem, Uram, de úgy vélem, nem kellett volna ilyen nyíltan ostobának néznie Bucheim tizedest.
Higgadt a hangom, és én is az vagyok. Ügyelek arra, hogy egészen biztosan csak ő hallja a szavaimat. Nem vagyok olyan hülye, hogy az előbbinél jobban nyíltan megkérdőjelezzem a tetteit. Ettől függetlenül megteszem, és még meg is köszönhetné.
- Lényegében provokálta, hogy szabályt szegjen azzal, hogy megtámadja Önt. Ha megteszi, azonnal hadi törvényszék elé kerül, és örülhet, ha lefokozással és elbocsátással megússza. Akkor is, ha Önnek a haja szála sem görbül, hát még ha igen.
Nem ítélkezek, csak tárgyilagosan közlöm a tényeket, és hagyom, hogy levonja a saját következtetéseit, amiben egészen biztos vagyok, hogy meg fogja tenni. Persze a reakcióm tiszteletlen volt, ezt elismerem, de nem kérek elnézést érte. Nem játszhatom ki minden kártyám az ő oldalán, és nem is akarnám.
- A csapat nem a képességeire kíváncsi, hanem a vezetői alkalmasságára. Nyilván oka van, hogy ebben a pozícióban van, de a legtöbbünknek nem könnyű ezt elfogadni.
Jah, nekem sem, legalább tucatnyi okból, de nem vagyok olyan ostoba, hogy elszóljam magam. Inkább az empátiájára játszok. Majd kiderül, mennyi van neki belőle.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 15:37
Ugrás egy másik oldalra
Az Egyházhoz való csatlakozás alsó korhatára tizenhat év. Persze vannak nívós akadémiák és vannak olyan elhivatott mondhatni gyerekek, akik már egészen fiatal koruktól püspöknek készülnek. De az alsó korhatár a szolgálatra tizenhat év. Ehhez képest én tizenhét vagyok és tiszt. Mit tudják ők, hogy már tizennégy évesen a Black Sun ionfegyverével néztem farkasszemet és a legjobb barátom holttestét húztam át a Karib térségi jégvidéken, mert inkább kockáztattam azt, hogy nem érem el időben a találkozási pontot és selejtté válok, mintsem hatra hagyjam őt. Élve vagy halva.
Semmit nem tudnak. Az Angyal-programról sem, rólam sem. Csak egy kölyköt látnak és nem értik, mi lehet bennem olyan borzasztóan különleges. Vagy ki lehet a „gazdag nagybácsi” aki oda tett, ahol vagyok. Én pedig nem tudom őket hibáztatni. Angyalként ez a kor ezzel jár. Nem én vagyok az első, aki átmegy ezen és nem is az utolsó. Mások pattanásokkal küzdenek ebben a korban, én meg ezzel. Vagy inkább saját magammal. Sokkal könnyebben venném a hasonló megpróbáltatásokat az I.E.D.-m nélkül. A tavalyi évben volt miatta egy csúnyább incidensem. Három órán át ültem a folyosón, míg a kétszárnyú, vaskos ajtó túloldalán a Bíborosok üléseztek arról, hogy folytathatom-e a pályafutásom. Szerencsére túl sok pénzt öltek belém akkorra és a körülményeket leszámítva ígéretesnek bizonyultam. Halk sóhajjal hessegetem el a kellemetlen emlékeket, amik az eligazítás során felelevenednek bennem és engedélyt adok a lelépésre.
- Vesela. – A lassan feloszló társaságból egy személyt tartok vissza. Megvárom, míg megáll és felém fordul, majd megteszem azt a néhány lépést, amennyivel sikerült eltávolodnia az engedély után. Egészen közel állok meg hozzá, az óceánokra emlékeztető szemeim pedig épp olyan jegesek, mint amilyenekké a vizek váltak. Van bennük némi sértettség, de tárgyilagosan akarom kezelni a helyzetet. Ez nem személyes. Ugye? - Ezt az attitűdöt felejtse el holnap reggelig. – Figyelmeztetően sziszegem felé. Ezidáig a vezetői álarcon át is érezni lehetett részemről valami melegséget. De most már semmi, bezárkóztam. Nyilvánvaló, hogy melyik megjegyzésére célzok vissza. Kibújt a szög a zsákból. Azzal az ajtó felé biccentek. Ha menni akar, távozhat, csak ezt akartam még a tudtára adni. Ez esetben találkozunk holnap 4:30-kor.
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 15:18
Ugrás egy másik oldalra
A ki nem állhatják, talán költői túlzás, de tény, hogy a csapat nagy része nem bízik a vezetői képességeiben, és őszintén? Rohadtul megértem őket. Pláne idősebb fejjel nehéz lenyelni, ha egy nálunk (jóval) fiatalabbnak kell engedelmeskedni. Az egyetlen, amiért nem állok neki szítani az ellenséges közhangulatot, hogy ezzel a csapattal kell túlélnem a következő küldetést, és az utána levő heteket. Meg azért, mert rohadt jól tudom, milyen abban a cipőben járni, amiben most Rosewyn jár. Szar. Pedig neki még csak nem is kell a legmocskosabb utat járnia ahhoz, hogy elfogadják. Csak jól kell csinálnia, ami a feladata.
Érzem a kommunikátorom rezgését a karomon, ahogy kapom az üzeneteket, de nem nézem meg. Úgyis az lenne a fontos, ami a küldetéssel kapcsolatos, azt meg csak Rosewyntól kapnék, de ő itt halad mellettem. Inkább maradok a megfigyelésnél.
Amikor visszatérünk a kantinba, és Rosewyn belekezd az eligazításba, a többieket figyelem. Sok arcon fedezem fel a kétséget, a bizonytalanságot, és nem tudom hibáztatni őket érte. A nagy kérdést, ami valószínűleg sokak fejében megfordul, Bucheim teszi fel. Mondom én, hogy bírom a pasast. Igyekszem elrejteni a mosolyomat azzal, hogy lehajtom a fejem, és szerencsére mindenki Rosewynra figyel, de nem egyszerű a művelet. Szórakoztat a kialakult helyzet. Úgy csinálnak néhányan, mintha lenne választásunk, pedig pontosan tisztában vannak vele, hogy nincs. Az egyetlen helyes válasz ilyenkor az “Igen, Uram!”, tök mindegy, ki az adott felettes. Megkérdőjelezni a legnagyobb baromság, és saját magunk szivatása. Ha mást nem, ezt kőkeményen belém verték a Black Sunnál. Úgy tűnik, az Egyháznál lazábbak a szabályok.
Figyelem, ahogy Rosewyn elindul Bucheim felé, út közben lecsatolva a kést, amit az asztalra tesz, aztán visszaindul felém. ~Ez hülye.~ Horkanok fel, amit csak késve tudok köhögésnek álcázni. Na jó, igazából nem akarom álcázni. Egy pillanatra tökéletesen leolvasható az arcomról a szórakozott helytelenítés. A gúnyt nem engedem kiülni a vonásaimra, pedig abból is akad bőven. Állom a pillantását, de közben hamar visszaveszem a pókerarcot.
Ahogy ott áll nem messze tőlem, és rezzenéstelenül várja Bucheim döntését, mérlegelek.
Ez a lehető legrosszabb lépés volt. Nem azért, mert fegyvert ad a beosztottja kezébe, vagyis nem a nyilvánvaló ok miatt. Mégis mi a francot gondolt? Hogy Bucheim majd lesz olyan ostoba, hogy beleállítja azt a kést bármelyik testrészébe? Akkor nem csak a pozíciójával, hanem a fejével is játszana. Katonatisztet ölni, vagy egyáltalán rátámadni úgy hiszem, errefelé sem bocsánatos vétség. Akkor sem, ha kiprovokálják, ahogy most lényegében Rosewyn teszi. Különben is, mit akart elérni ezzel? Bebizonyítani, hogy tökös? Naná, hogy az, ez kétségtelen, de ha így folytatja, hamar elveszíti a tökeit. De nekem ezt még támogatom is kellene, nem igaz? Mégis...  Egy edzés közbeni kihívás, amiben megmutatkozik a közelharci tapasztalat, teljesen emészthető lett volna, de ez… Meglehet, ha előre tudom, mire készül, visszatartom.
Amikor Bucheim felém pillant, egy futó fintorral alig láthatóan megvonom a vállam, majd figyelem, ahogy frusztráltan lecsapja a kést az asztalra, aztán Rosewyn felé fordulok, amikor belekezd az eligazításba. Bár a felsorolás hallatán minden idegszálam megfeszül, nem ellenkezek, nem próbálom átkérni magam a másik csapatba.
- Igen, Uram.
Ennyi hallatszik részemről a gyülekező időpontjának közlésére, komolyan, gúny és bizonytalanság nélkül. Részemről nincs kérdés. Parancs van. Jó katona tudok lenni, még ha el is szoktam már az efféle engedelmeskedéstől. Némán állok az elbocsátó “Lelépni!”-ig, aztán azt hiszem, tényleg megkeresem magamnak, hol is lehet azt a teát kapni.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 15:08
Ugrás egy másik oldalra
- Semmi áthidalhatatlan, de jobban szeretem az egyszerű dolgokat. – Vezetői higgadtsággal mondom, de nyilvánvalóan akkora kamu, hogy egy mérföldről ki lehetne szúrni. Titkon mindig is szerettem, ha valami felnyomja az adrenalinszintem. Ha nem egyszerű, ha ki kell sakkozni a következő lépést. Bár ez csak én vagyok, parancsnokként megint más, mert akkor az embereimért is felelek. Ráadásul olyanokért, akik egyelőre ki nem állhatnak.
A kantinba vezető út hasonlóan csendben telik, mint idefele. Ezalkalommal főként miattam, mert el vagyok foglalva a kommunikátorommal. Mondhatni ki sem bújok mögűle. Előrébb hozom az eligazítást tíz perccel, visszarendelek mindenkit a kantinba. Hivatalosabb lenne az eligazítóteremben, de mivel a legtöbben valószínűleg még mindig ott mulatják az időt én meg rövid leszek, térképek meg minden nélkül, nem látom értelmét vonulni. Mire mi megérkezünk, nagyjából úgy van a hely, ahogy hagytuk.
A bázisokon legfeljebb sört lehet kapni, itt sosem cél a lerészegedés – mellesleg a gyors regenerációm miatt én akkor sem nagyon tudnék, ha akarnék vagy a koromból kifolyólag egyáltalán lehetne… - de ha úgy ítélem meg, hogy valaki túl illuminált ahhoz, hogy megfelelően figyeljen, annak előbb elrendelek a pultostól egy detoxinjekciót és kezdhetjük. Nem megyek bele túlzottan részletekbe, azt majd Kelsey és én is elintézzük a saját osztagunkkal. Inkább az alaphelyzetet vázolom fel.
A hírszerzés szerint egy egyelőre azonosítatlan hovatartozású banda a szállítmány rajtaütésére készül – azonosítatlan, bár valljuk be mindenki tudja, hogy előbb utóbb a Black Sunnál futnak össze a szálak, akkor is, ha valaki „szabadúszó” – ugyanakkor a területen nem rég átvonuló vihar felfedte a bázisukat. Az Egyház pedig úgy döntött, hogy egyszerre védjük meg a konténereket és biztosítjuk a hajóroncsot.
- Minden tisztelettel… uram, de azt várják tőlünk, hogy sétáljunk be egy darázsfészekbe egy gyereket követve? – Bucheim most már próbálja megválogatni a szóhasználatát, valószínűleg attól tart, hogy közlegénnyé csúszik, amit egyébként nem tennék meg, de ezt neki nem kell tudnia. Az irántam érzett ellenszenve azonban cseppet sem változott. A kantina légkörén pedig érezhetően némi széthúzás uralkodik. Akik nem akarják megkérdőjelezni a vezetőjüket és ezzel az Egyház döntéseit, és akik legszívesebben a bolygó túlsó felén látnának engem. Illetve inkább egyáltalán nem látnának. Kibaszott csodás.
- Ide specialisták kellenének, nem? – Halványan, épp csak fél füllel kapom el, ahogy az egyik asztalnál egymás között összesúgnak. Nem céljuk megkérdőjelezni az autoritásomat, csak pusmognak. Nem tanulták meg, hogy ezt nem a felettesük jelenlétében kellene tenni? Ezt pedig a tudtukra is adom azzal, hogy a szemem sarkából, egészen mogorván oda pillantok. Velük nem különösebben foglalkozom, ezzel szemben Bucheimhez sétálok. Megállok közvetlenül vele szemben, a kerekasztal túlsó végén és leoldom a combomról a vadászkést, amit leteszek elé az asztalra. Nem csapom le, nem állítom az asztallapba, egyszerűen leteszem és visszasétálok oda, ahol eddig álltam, egészen Vesela atya mellett.
A pulzusom az egekben, de kívülről nem tűnök túl feszültnek. Azt sem tudnám megmondani, hogy úgy vagyok ideges, ahogy egy sportmérkőzés előtt lennék, vagy úgy, ahogy az előző és nem is olyan régi kantinában tett látogatásom alkalmával voltam.
- Lássuk, van-e joga megkérdőjelezni, tizedes. – Egyértelmű jelét adom annak, hogy mire várok. Szapulja a kvalitásaimat úgy, hogy nem látott belőlük semmit. Célozzon hát meg azzal a tőrrel. Láthatóan kételkedik a szavaimban és úgy gondolja, ez valami trükk lesz. Az asztaltársasága sem igazán biztatja. Na mi az? Elvitte a cica a nyelvüket? Eddig nagylegények voltak. Végül Bucheim mégis csak feláll a késsel a kezében. Dobálgatja ott a nagy tenyerében, míg irányba nem áll.
Légyszi ne haljak meg. Vagy tudod mit? Lehet jobban járnék. Az tuti, hogy egy életre elzár az Egyház a napvilágtól, ha a kis üdvöskéjük szemgödréből egy kantinai kakaskodás során odafúródott pengét kellene kihalászniuk. Mélyet sóhajtok és koncentrálok. Nincsenek olyan ösztönös reflexeim, mint Kelseynek, aki szerintem röptében a legyet is elkapná. De ha igazán koncentrálok, akkor menni szokott.
Bucheim dobásra készül, megemeli a vadászkést, de hezitál. Végül pedig valami francbaezzelazegésszel-féle morgással visszaül a helyére, a kést meg az asztalra csapja. Mi ez a csapkodás? Melyikünk is a „gyerek”? Bár én aztán ne mondjak semmit az indulatkezelési problémáimmal – amiről szerencsére nem tud a jelenlévők közül senki.
- Mindenki azt gondolta, hogy ez egy viszonylag egyszerű logisztikai feladat lesz. – Amire még ők is alkalmasak. – Hát nem az. Lépjenek túl rajta. – Kívül higgadtnak tűnök, de őszintén szólva nem bánom, hogy nem lett késdobálósdi az egészből. Készen álltam volna rá, hogy megragadjam az arcom előtt reptében. De nem bánom, hogy nem kellett kipróbálni, vajon menne-e. Mindenesetre néhányan talán meglátták, hogy nem vagyok olyan töketlen, amilyennek gondolnak. – Bucheim, Lee, Vesela, Aciman és Vita velem jönnek a hajóroncsba. A többiek Stewart parancsnokkal kísérik a szállítmányt. – Hidd el, ha személyeskedni akarok, hát én sem örülök, hogy Bucheim velem jön, pont ahogy az ő arcára is oda van írva. De jól bánik a biztonsági rendszerekkel és van tapasztalata hasonló munkában. – A parancsnok reggel 4:00-kor tart eligazítást. Az előbb említett nevek 4:30-kor legyenek a hangárban. Kérdés?
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 14:11
Ugrás egy másik oldalra
Vajon milyen lépés lehet egy hasonló helyzetben nem erőltetett? Nyilvánvaló, hogy közelebb akarok kerülni Rosewynhoz, de emögött bármilyen indíttatás lehet az egyszerű talpnyalástól egészen… valami másig. Hülye lenne nem gyanakodni, én is ezt tenném a helyében. Ezért kell óvatosnak lennem. Indításnak azonban úgy érzem, tökéletesen megfelel ez a szituáció.
Óh, nagyon szívesen megszabadulnék tőle, de ez sajnos legalább tucatnyi okból nem kivitelezhető. Úgyhogy maradok a tervnél, és csatlakozom hozzá, amikor elhívják.
Amikor felemlegeti a problémát, már sejtem a hangjából, hogy nem olyan kicsi lesz az. Mégis nyugodtnak tűnik, és nem csak kívülről. A pulzusa normális értéket mutat. Érdekes. Felettébb érdekes. Az előbb majdnem felrobbantotta egy idióta beszólás, most pedig olyan, mint egy gép. Úgy tűnik, a professzionális üzemmód kiválóan működik nála éles helyzetben. Még a végén elkezdem becsülni egy tulajdonságát? Ennyi talán belefér. Legalább talán kisebb indíttatást fogok érezni, hogy egy esetleges harc keretein belül felülbíráljam a parancsait. Nem vagyok hülye, tudom, hogy az egységnek akkor van a legnagyobb esélye a túlélésre bármilyen helyzetben, ha mindenki engedelmeskedik a parancsnoknak, de ez feltételez egy alkalmas parancsnokot. Még nem döntöttem el, hogy ő az-e. Szerintem a többiek közül sem mindenki.
Még mindig a gondolataimba merülve figyelem Rosewynt és a környezetünket, amikor közeledünk a vezérlőterem felé. Elég egy pillantást vetnem a bent sorakozó tisztek vállapjaira, hogy tudjam, nekem ide most nincs belépőm. De talán így is szerezhetek némi infót.
Nem is erőltetem a bemenetelt, megállok három lépésre az ablaktól és az ajtónállótól, miközben Rosewyn vált néhány szót arról, amit eddig is sejtettem. Amikor rám pillant, és mosolyogva rám parancsol, hogy maradjak a helyemen, ösztönösen elmosolyodok én is, azt a pimasz félmosolyt engedve meg magamnak, ami olyan őszintén költözik az arcomra, miközben biccentek. Eszemben sincs, több okból sem. Nyilván a parancsa csak az utolsó a sorban, és az első az információszerzés. Természetesen. De erről nem kell tudnia.
- Igenis, Uram!
Még egy tisztelgést is megejtek, bár az egész inkább tűnik csibészkedésnek ezzel a mosollyal, mint valódi tiszteletnek, de ezen szándékosan nem változtatok. Elvégre tesztelgetni jó dolog.
Amikor bezáródik mögötte az ajtó, lazítok a tartásomon, és nekidőlök az ablakkeret mellett a falnak, mintha csak a folyosót akarnám szemmel tartani, de így egész csinos szeletet látok a bent összegyűlt társaságból. Vicces. Az egész jelenet a régi idők némafilmjeire emlékeztet. Hány és hány ilyen gyakorlaton vettem részt, amikor csupán a gesztusokból, testtartásokból és az ajkak mozgásából kellett minél több információt leszűrni. Mindig jó voltam benne, de amióta megvan a beültetésem, kicsit egyszerűbb a dolgom, több a begyűjthető adat és infó.
Nem nehéz leszűrnöm, hogy a második legfiatalabb tiszttel Rosewyn viszonya. Beszólás és csipkelődés között ennyire vékony a határ. Ami viszont tényleg meglep, az pont a rám vonatkozó megjegyzés. Elvigyorodok. Szokott pirulni? Afene, hogy Rosewyn arcát nem látom, mert ő pont háttal áll nekem, és így a válaszát sem tudom megtippelni, de egy kicsit megugrik a pulzusa. Bingo. Így azért lényegesen könnyebb, mint vakon tapogatózni.
Persze az a kis ugrás semmi ahhoz képest, ami a hangüzenet hatására történik, legyen az bármi. A válla és a tartása is láthatóan megfeszül. Nem jó hír, ebben biztos vagyok. ~Fordulj már ide egy kicsit…~ Morgom gondolatban, és amikor Rosewyn a hívás végén a kommunikátor felől a többiekhez fordul, már majdnem felém néz.
Meglep, de megvan az esély rá, hogy a jelenlevők közül senki nem tudja, mit is kísérünk. Még talán Rosewyn sem, bár ebben vagyok a legkevésbé biztos. Abban azonban annál inkább, hogy ha valami ilyen fontos, és valaki el akarja tulajdonítani, akkor Vadim keze mélyen ott van a dologban. Ha nem is közvetlenül, de a végén úgyis nála fog kikötni, mert ő ad a legtöbbet érte, ha látja értelmét.
Ebben az esetben azonban rossz helyen vagyok. Nagyon rossz helyen. Elég egy ostoba hiba, és leleplezhetnek, ha tényleg a Black Sun készül támadni. Az akciótervre már csak nagyjából figyelek, az agyam félig máshol jár. Arra rezzenek össze, hogy kinyílik mellettem az ajtó. Ösztönösen húzom ki magam, de így legalább tényleg úgy tűnök, mint aki türelmesen várt, és közben elbambult, de még véletlenül sem jutott eszébe “hallgatózni”.
Rosewynra pillantok, amikor kilép a vezérlőből. Elég beszédes a sóhaj a megjegyzés nélkül is.
- Ennyire kicsi a probléma?
Utalok vissza az idefelé útra, miközben elindulunk a kantin felé, ahol valószínűleg a legtöbb csapattag tartózkodik még mindig. Ennél konkrétabbat kérdezni badarság lenne részemről, és gyanús is. Inkább maradok a gyagya-szerepnél egyelőre.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 14:03
Ugrás egy másik oldalra
Nem feltétlenül tudok mit kezdeni Vesela közelítésével. Határozottan az az érzésem, hogy akar valamit. Erőltetettnek tűnik, amit tesz. Nem feltétlenül rossz szándékúnak, de erőltetettnek. Dunford aligha foglalkozna vele, de én nem olyan vagyok. Én, én vagyok. Azoknak az aktáját, akik a gyomorrontásosok helyett jöttek csak ma reggel kaptam meg. Az övé is ilyen. Nem igazán nyálaztam át, egyelőre épp csak a fontosabb pontokon volt időm átfutni. Kik a jó orvlövészek és kik azok, akiket inkább a szállítmány közelében kell tartanom. Ez pedig, hogy nem tudom hova tenni az atya indíttatásait, a különös zavarát, engem is feszélyez. Mégsem lélegzek fel és hagyom magára, amikor a raktárcsarnokba hívnak, ellenkezőleg. Magammal hívtam, mert a logisztikai vezetőtől kapott üzenet alapján már csak néhány utolsó részletet akartak egyeztetni. Amit egyébként már megbeszéltünk ma reggel is, erre is szólt az az „ezek teljesen hülyék” féle gondolatom. Persze, ha váratlan időjárás béli változás van – ami errefelé nem ritka – akkor valóban nem árt újra kalibrálni pár dolgot. Máskor is volt már mellettem alacsonyabb rangú pap ilyen esetekben, úgyhogy meg sem fordult a fejemben, hogy ne hívhatnám magammal. Tulajdonképpen… ezt éreztem természetesnek. Végig sem gondoltam, de a számat már járattam. Felteszem ő sem azért hívott teázni, hogy minél hamarabb megszabaduljon tőlem.
A köztünk lévő csend mégis kezd kínossá válni. A kommunikátorom úgy tűnik megmenti a napot, amikor újabb üzenetem érkezik. Eszerint mégsem rutinegyeztetés lesz. A fickó a logisztikán épp azelőtt küldte el az üzenetét, hogy updatet kapott volna. Talán mégsem kellett volna magammal hívnom Veselát? Most már mindegy.
- Talán lesz egy kis problémánk. – Úgy beszélek hozzá, hogy fel sem nézek a kommunikátorom mögül, választ pötyögök. Utálom, hogy túl kicsi az ujjaimnak, pedig nincs túl nagy kezem és mégis. De nem akarok hangfájlt küldeni, amikor társaságom van. Egészen kivehető a szavaim mögül, hogy nem egy könnyedén áthidalható problémáról beszélek, hanem valami nagyobbat vetítek előre, amiben még én sem vagyok biztos, hogy mi a helyzet. A hangom mégis teljesen nyugodt. Láthatóan nem aggódom túl a dolgot. Ha nem épp arról van szó, hogy valaki odafentről halálra szívasson a vezetővé válásom útján, hanem „valós problémáról”, azokban az esetekben remekül improvizálok. Kivételes alkalmazkodóképességem van az új helyzetekhez.
A hangáron gond nélkül áthaladunk, ám az üvegfalú vezérlő terem előtt bebizonyosodik a nem rég említett probléma, hisz megállítanak minket. Illetve Veselat állítják meg. „Elnézést uram, de ő nem mehet be.” Rövid szóváltás következik a miértjéről, de nem látom értelmét, hogy feszegessem a témát. A pap kint marad, a püspök bemegy.
- Nehogy elmenjen nélkülem teázni, még ebben a rohadt hidegben sem. – Engedek meg egy mosolyt a pap felé az ő szavait idézve, afféle mindjártjövökként – bár van benne egy parancsszerű várjonmegitt él - és belépek a terembe, majd csukják mögöttem az ajtót. Az nem sok vizet zavar, hogy egy kint ácsorgó pap félig-meddig belát, mert egyrészt távolabb áll a kis csoportosulás a tágas vezérlőben, másrészt meg vastag és hangszigetelt az üvegfal. Határozottan haladok a digitális terepasztalt körülállók felé, de odaérve lelassulnak a lépteim és mély barázdák rajzolódnak ki az egyébként tükörsima homlokomra.
- Kelsey? Mi a fene folyik itt? – Ő is Angyal, ahogy én. A húszas évei közepén jár. Az meg sosem sejtet sok jót, ha felbukkan.
- Változott a terv, kölyök.
- Parancsnok. – Helyesbítek mogorván.
- Oh, valóban. Most épp van egy bébiosztagod. – A teremben feszült csend következik, míg mi farkasszemet nézünk. Az ott lévők kivárják, hogy most mi lesz. Úgy tűnik, egymásnak ugrunk, mire Kelsey és én nevetni kezdünk.
- Jó végre látni, Stewart. Azt nem mondom, hogy hallani is.
- Ne mondd, hogy Dunfordnak jobban örülnél. – Hát igen, nálunk, Angyaloknál sem megy ez másként, finoman a feletteseken ércelődni. – De mondd csak, mióta kísérgetnek ilyen jóképű papok? – Alig észrevehetően az üvegfal felé biccent. – Na na! El ne pirulj nekem. – Őszintén, nekem még csak meg sem fordult a fejemben, de ő már tudja, hogy pont az esetem. Miért van, hogy Kelsey jobban ismer, mint én magam?
- Amióta megkérem őket. – Sejtelmesen felelek, mintha csak egy belsős poén hangzana el. De a móka-kacagásnak hamarosan vége is szakad, az egyik püspök pedig vonalba kapcsolja a Bíborost. Csak hanghíváson keresztül, de ő minél többet ad a tudtomra, nekem annál inkább lefagy az élet az arcomról, amit a bétatársam jelenléte eddig odavarázsolt. Sőt. Határozottan feszültnek tűnök. Egyre feszültebbnek, ennek pedig hangot is adok, mihelyt a Bíboros kilép a vonalból.
- Teljesen hülyét akartok belőlem csinálni?! Negyven percem van az utolsó eligazításig. Köpjem teljesen szembe magam előttük?
- Szerinted az én ötletem volt csatlakozni hozzád az isten háta mögött? Azt sem tudom, mi van azokban a hülye konténerekben!
- Pont nem számít, hogy mi van a konténerekben-! – De mielőtt tovább folytathatnánk mélyet sóhajtok és igyekszem elengedni. Nehogy már egymás torkának ugorjunk, mert egy Bíboros csinálja a feszkót. Ahogy a Bíboros a hanghíváson át elmondta, a hírszerzés szerint rajtaütésre készülnek, vagy egy független csoport, vagy egy Black Sun ’alvállalkozó’, de megtalálták a bázisukat, így két osztagra van szükség. Egy defenzív és egy felderítő. – Te jobban bánsz a távolsági fegyverekkel. Enyém a hajóroncs, négy-öt felderítő elég lesz. A többiekkel kísérhetitek a konténert.
- Szeretem, amikor ilyen határozott vagy, Rosewyn. – Tudom, hogy a megnyilvánulásai ellenére ő is komolyan veszi a dolgot és ezzel a finom csipkelődéssel pusztán az egyetértését fejezi ki. Rövid ideig még állunk itt az asztal felett, kielemezve, hogy mi merre mozduljon, aztán abban maradunk, hogy ’takarodó’ után még találkozunk a vezérteremben és pontosítunk. Egyelőre nekem is elég információm van ahhoz, hogy felvázoljam az embereimnek a megváltozott helyzetet.
Végül visszatérek a türelmesen kint álldogáló Vesela atyához. Komoran nézek rá, iiigazán tiszthez méltóan. De kinek játszom magam? Mielőtt bármelyikünk megszólalhatna, csak hangosan fújom ki a levegőt afféle szusszanásként. – Most ölni tudnék azért a teáért. - Persze nem lesz tea. Eligazítás lesz.
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 13:50
Ugrás egy másik oldalra
Baromi nagyot röhögnék, ha a végén kiderülne, hogy az üres konténereket kísértük. Ilyen bagázsra nem biztos, hogy rábíznék bármi értékeset. Hacsak nem rohadt jó a parancsnok, ami hát… még lehet az, nem? Elvégre a kölyök eddig egészen tűrhetően teljesít. Kíváncsi leszek, éles helyzetben hogy fog viselkedni.
Amikor utolérem Rosewynt, és megforul, még meg is lep a mosolya. Egy pillanatra elgondolkodom, hogy vajon a kötelezően udvarias gesztusról van-e szó, vagy inkább csak ösztönös reakció az én mosolyomra, de a lényegen nem változtat. Nem küldött el visszakézből melegebb éghajlatra. Ez is valami.
~Nekem mondod?~ Horkanok fel gondolatban az anarchiára vonatkozó megjegyzésre, és ezután még inkább nehezemre esik játszani a szendét. Lehet, hogy rossz oldalt választottam. A seggfejség sokkal természetesebben jönne.
A csipkelődése hallatán egy szempillantásig összehúzódnak a szemeim, de aztán ellazulnak az arcizmaim, mielőtt megszólalok.
- Én nem azért… nem számítottam ilyesmire.
Minden halott Napokra, de utálom játszani a hülyét! A Bucheimet illető kritikája kimondva egészen meglepő. Nyilván nem állok bele a témába, és úgy sejtem, ő sem kezdené el bővebben kitárgyalni velem a dolgot itt a folyosó közepén, de a mentális jegyzettömbömben villámgyorsan jegyzetel a képzeletbeli tollam.
A teás felvetést is inkább szántam kóstolgatásnak, mint valódi invitálásnak. Felmérni az ellenfél reakcióit, mindig jó program. Ez az egyetlen oka, hogy nem áll fel a hátamon a szőr a gondolatra, hogy tényleg leüljek vele teázni.
- Már elnézést a kifejezésért, Uram, de rohadt hideg van idelent.
Felelek a visszakérdezésre, nyilvánvalóvá téve, hogy miért is vetettem fel a dolgot. Nehezen áll rá a nyelvem az uramozásra. Azt hiszem, szükségem lesz egy kiadós feszültséglevezetésre a közeljövőben, mert ez így tarthatatlan. Még csak két napja nézem a fejét, de már viszket a tenyerem. Amíg az üzenetével van elfoglalva, lopva figyelem a reakcióit, és elfojtok egy kárörvendő mosolyt. Szívás, ha az embert túl sokan “ugráltatják”. Ezt azért szeretem a Black Sun lazább hierarchiájában. Itt tele a tököm azzal, hogy mindenkinek karót dugtak a seggébe. Valójában még szimpatikus is ez a Bucheim. Az ilyen állatokat a legkönnyebb kezelni. Ők legalább őszinték.
- Remek… Uram.
Teszem hozzá, kicsit megkésve, mintha csak a hatalmas lelkesedés feledtette volna el velem a protokollt. Közben azért figyelek, nagyon is. ~Szabálykövető, de nem annyira, hogy ne használja fenyítésre a jogkörét.~ A lefokozás, még ha valószínűleg ideiglenes is, nem hiszem, hogy megszokott eszköz. Pláne nem egy idióta beszólásért.
Mikor elindul, már elkönyvelném magamban lezártnak a beszélgetést, de megtorpan. A kérdés hallatán meglepetten szalad fel a szemöldököm, de késedelem nélkül rábólintok.
- Köszönöm, Uram.
Az “örömmel” erős túlzás lett volna, de így tűrhető. Amikor elindul, felveszem a lépései ritmusát. Fél lépéssel mögötte haladok, ahogy elvárható a tisztségbeli különbség miatt, de jobb is így, legalább kevésbé kell ügyelnem a vonásaimra. Nem mintha megengedhetném magamnak az ilyen hibákat, de bármikor előfordulhatnak kellemetlen meglepetések.
Egy ideig csendben haladok mellette. Nem igazán készültem forgatókönyvvel egy ilyen helyzetre, és valahogy nem nagyon jut eszembe olyan téma, ami nem túl kutakodó, vagy túl személyes egy hasonló szituációhoz. Inkább az útvonalat figyelem, amerre haladunk. Utálom az ilyen helyzeteket.


A hozzászólást Storm Bellum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-07-08, 14:07-kor.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 13:44
Ugrás egy másik oldalra
Kihívást akartam, persze. De nem ilyet. A terepen mindig maximálisan teljesítek, de ez egy egészen másik műfaja a parancsnoki létnek. Higgadtan a hülyék előtt állni, akik nem hogy összeszokott harci gépezetként nem viselkednek, de még csak professzionálisan sem. Noha előbbit egy kis kanyarral meg tudom érteni. Kihelyezték őket a világ végére. A csapat egyik fele, akinek itt kellene lenni nincs is itt, mert Murphy törvénye előtt tisztelegve gyomorrontást kaptak és ágynak estek. Érted, katonák. Ágynak estek. A helyükre pedig újoncokat küldtek gyors tűzoltásként. Lám, mégsem lehet olyan szörnyen fontos azoknak a konténereknek a tartalma. Ha az lenne, Angyalok kísérnék. Jó, végülis egy van itt.
- Anyám… – Hangtalanul fújom ki magam elé azzal a távozó, leheletnyi ködfelhővel, de már fordulhatok is a hang irányába. Az amatőrségük sokkal inkább bosszant, mint a hozzáállásuk. Illetve a hozzám állásuk. Van egy olyan érzésem, hogy az együtt töltött napok alatt néhány alkalommal megkérdőjelezem majd, hogy miért engem tettek ennek az osztagnak az élére. Ó, ha azt akarnák, hogy szépen szokjak hozzá a vezetői léthez, akkor egy tapasztaltabb egységet vezetnék. Ez nem a sekély rész, hanem a mélyvíz. Az viszont már meglep, hogy valaki utánam jött és egészen… barátságosan közeledik. A szavaira én magam is elmosolyodok, de nem feltétlenül a gesztus miatt.
- Az anarchiának is megvan a maga helye és ideje. Úgy érzem, ezzel Bucheim tizedes nincs tisztában. Illetve köszönöm, de nem fogom előléptetni. – Felelem csipkelődve. Azt gondolhatná, hogy ha néhány gombnyomással lefokoztam valakit, azt ugyanennyivel elő is léptethetem néhány szép szóért cserébe. Nem, nem így működik. Na persze nem vagyok paranoiás, ez félig meddig vicc lenne, de érzem én is, hogy nem kellene ezt erőltetni, így csak megrázom a fejem. – Hogy őszinte legyek, Bucheim maga egy hiba. – Nem csak a jellembeli hibáival van itt gond. De ezt nem egy pappal fogom megbeszélni. És hát ismerem magam. Legyen bármilyen unszimpatikus is a tizedes, a fegyverek kereszttüzében épp úgy elé ugranék, ahogy bárki más elé.
- Teázni akar-? – Furcsállva vonom össze a szemöldököm és a fejem is megbillenteném, de a mondatom félbe szakítja a kommunikátorom csipogása. Megemelem a csuklóm és leolvasom az üzenetet, mire egy érces sóhajjal reagálok. Kikívánkozna egy „ezek teljesen hülyék”, de benn tartom és csak fél szemmel felpillantok a jóképű papra. – Szolgálaton kívül. Szívesen. – Ami azt illeti, az esti kártyapartihoz is tervezek csatlakozni. Bucheim talán még a rangját is visszanyerhetné. Miért ne? Bár valószínűleg engem valaki nagyon seggbe rúgna odafentről, ha ilyesmi kiderülne. Pláne, hogy tudják, sosem voltam az az utolsó betűig szabályt vagy parancsot követő típus. Azzal indulnék is dolgomra, miután tisztáztam, hogy parancsnokként ilyesmit nem igazán tehetek meg, de egy lépésnél tovább nem megyek. – Le kell futnom néhány félhivatalos kört. Ha van kedve, tartson velem.
Vissza az elejére Go down

Illegális kiborg
Storm Bellum
Chatkép :
Keleti kantin Tumblr_inline_oxvtpgRp7T1uzyhl2_100
Előtörténet :
:
Keleti kantin SrinUm7
Tartózkodási hely :
Villengard



A poszt írója Storm Bellum
Elküldésének ideje 2019-07-08, 13:35
Ugrás egy másik oldalra
Nem különösebben érdekel a jelenlegi küldetés. Csak azért vagyok itt, összezárva ezzel a kupac szerencsétlenséggel, mert ezt kaptam parancsba. Most meg engedelmeskedhetek ennek a… Nagy levegő. Nem tökmindegy? Úgysem tudok változtatni rajta, úgyhogy akár le is nyelhetem a békát, és jól is érezhetem magam. Már amennyire lehet. Például megihatok egy pohár sört, és élvezhetem a műsort, amit mintha csak a tiszteletemre rendeznének.
Az egyik félreeső asztalnál ülök, elég egyértelművé tettem a többieknek, hogy nem vágyom társaságra, és nem kötözködtek velem. Az a tahó Bucheim megpróbált kóstolgatni, de hamar belátta, hogy nem megy vele semmire. Meg talán elég gyakorlottan forgattam az ujjaim között az “unalmamban” előhúzott katonai zsebkést.
Némán figyelem a kibontakozó jeleneteket, a kisebbeket is, de főleg azt, ami Rosewyn főszereplésével játszódik. Nem kellene a bionikus szememre támaszkodnom ahhoz, hogy lássam, a végére az egekben van a vérnyomása. Emberismeretből mindig jó voltam, de így lényegesen egyszerűbb. Nehéz elismernem, de bárkinek becsületére válna, ahogy fenntartja a pókerarcot. Nem engedi, hogy elpattanjon a cérna, ez pedig úgy tűnik, a legtöbbeknél hatásos. Nem nehéz leszűrni, hogy nincs sok tekintélye ebben a bagázsban. Az újoncok kételkednek benne, hiszen kb. egyidős velük, az idősebbek közül meg a “taplaja” van idecsapva, akikkel nyilván más sem akar vesződni. Szar helyzet. Még a végén megsajnálom azt a kiskutyafejét.
Egy óra múlva eligazítás? Ennyi? És már lépne is le? Nem eszik olyan forrón azt a kását, Rosewyn. Mi lenne abban a poén, ha már most elmenekülhetnél a kis vackodba kisírni magad, mert bántott a csúnya tizedes?
Lehúzom a maradék sörömet, és felállok az asztaltól, hogy utána induljak.
- Parancsnok!
Amikor hátra fordul, és tekintete egyből a névtáblámra siklik, magamban kárörvendően elvigyorodok. Vagy nem volt lehetősége megtanulni a leendő beosztottjai nevét és arcát - vajon ki lehet, aki ennyire szándékosan szivatja? -, vagy tesz rá magasról. Ez utóbbi róla regélne szépeket.
Azért az “atya” megszólítást még mindig nem bírom fapofával hallgatni, de az is eredmény, hogy nem röhögök fel egyből. A mosolyomat pedig hamar valami barátságos gesztusnak álcázom.
- Csak azt akartam elmondani Önnek, hogy igazán jól kezelte Bucheim tizedest. Általában gyorsabban jár a szája, mint az esze, de ez sajnos gyakori hiba katona-körökben.
Jézusom, mindjárt hányok magamtól. Nem csak nyalni próbálok, de még azt a seggfejet is védem. Valamennyire.
- Ha esetleg… lenne kedve… Úgy hallottam, egészen finom marsi import teája van a bázisnak. Jót tudna tenni a következő pár nap előtt.
Habogok, mint valami zavarban lévő bakfis, még félre is pillantok, mintha tényleg feszélyezne a saját kérdésem. Bár valójában azért, mert ha Rosewyn arcára kellene néznem, valószínűleg elröhögném magam. Vagy betörném az orrát. Ez a gondolat azóta kísért, hogy először megláttam. Túl egyenes az orra, igazán elférne rajta egy törés, ha már úgyis elrángatom a “rosszfiúk” közé. Legalább könnyebben beilleszkedne. Ilyen kölyökképpel nem csoda, hogy nulla a tekintélye.
Egyelőre azonban visszafogom magam, és inkább a marsi teatermesztés unalmas részfolyamatait idézem az eszembe, hogy eltereljem a figyelmem minden indulatról, ami már most keresztbe tehet a küldetésemnek.
Rosewyn arcára pillantok végül teljesen komolyan. Legfeljebb egy aspektus megvolt, kihúzhatom a képzeletbeli listáról. Még örülnék is, ha nem nyalással és lelkizéssel kellene közelebb kerülnöm a célomhoz, hogy visszavigyem Vadimnak. Belül jó adag kíváncsisággal és gúnyos utálattal várom a válaszát, de ebből semmit nem engedek kiülni az arcomra.


A hozzászólást Storm Bellum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-07-08, 14:07-kor.
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 12:57
Ugrás egy másik oldalra
Kifejezetten a tudományos részleg kérése volt, hogy a konténereket a talajon szállítsák. Mintha visszakerültünk volna az első újkorba. Persze, hogy a papok között szüntelenül mennek a szolid fogadások, hogy vajon mi a szállítmány. Főleg úgy, hogy az aktákat elnézve se nem egy összeszokott, se nem egy túl nagy tapasztalattal rendelkező egységről van szó. Nem tudom, hogy odafentről szívatni akarnak-e, hogy vajon tudom-e kezelni a kezelhetetlent vagy nem akartak egy ’kölyköt’ egy képzettebb osztag élére helyezni. Nem is tudom, melyik alternatíva beigazolódása bosszantana jobban. De visszatérve a szállítmányra, senki nem tudja biztosan, hogy mit kísérünk. Szerintem a bolygó mágneses mezejéhez lehet köze és ezért nem emelik meg, de igyekszem nem belefolyni. Olyannyira, hogy alig vettem észre az idő múlását a fagyos hallban tétlenkedve. Frusztrált, hogy csatlakoznom kell az embereimhez, akik érezhetően nem ismerik el a hatáskörömet. Gyereknek tartanak, sokuk tekintetén ezt láttam. Ezt látom most is, ahogy besétálok a szürke, betonozott kantinba. A belül érzett bizonytalanságnak ekkor már szikráját sem látni a tekintetemen. Megy ez, ha megerőltetem magam. Végig fut a tekintetem a helyiségen, főleg abból a szempontból, hogy melyik szellős asztalhoz csapódhatnék oda. Ám hamar tudatosul bennem, hogy ebben a koncepcióban nem egy vagyok közülük és visszaemlékszem Dunford szavaira, mielőtt utamra engedett.
„Tudom, hogy azt szeretnéd, hogy kedveljenek, de előbb a tiszteletet kell kivívnod. Semmi sem fontosabb annál. Minden másodlagos. Nem barátkozni mész oda, hanem irányítani.”
Ő is annyi idősen kezdte, mint én. Márpedig Lizzy a legkeményebb püspök, aki ismerek, Béta osztag ide vagy oda.
- Hé, „parancsnok”! Miért nem iszik velünk egyet? Oh. Elnézést, hát persze. – Az egyik asztal a koromon ércelődve nagy hahotázásba kezd, nekem pedig határozottan tágulnak az orrlyukaim. De a tekintetem nem a nevető arcokat figyeli, hanem a férfi egyenruháján siklik le mellmagasságba, a vezetékneve után kutatva.
Egyre magasabb a pulzusom. Még mindig túl könnyen eluralkodik rajtam a düh. Lassan közelebb sétálok az asztalukhoz és érzem, hogy minden súlyos lépéssel egy szintet feljebb ugrik a képzeletbeli vérnyomásmérő. Kívülről nem venni észre, de szinte fújtatok. Mindabból, amit belül vívok magammal, pusztán annyi látszik, hogy haragosan meredek a papra. Nem engedek az indulataimnak, szakmai öngyilkosság lenne. Számára szórakozás megkérdőjelezni a felettesét? Unatkozik? Jól van. Nyugi, Henry. Nyugodj le. Egy mélyebb sóhajjal elengedem. Ez már rég nem az akadémia, ahol kakaskodni lehet.
- Látom hiányzott az iskolapadból, amikor a katonai hierarchiáról tanultunk, Bucheim tizedes. – Bár belül fortyogok, nincs a hangomban gyűlölködés. Szimplán csak könnyed hűvösséggel felelek végre a kóstolgatására, mire ő feláll a kerek asztal mögött a székéről és kijavít.
- Bucheim őrmester. – A rangját jól kivehetően megnyomja, hogy ezzel is a tudtomra adja, hibáztam. Semmiféle tisztelet nincs a hangjában. Hat-hét évvel lehet nálam idősebb, de kétlem, hogy túl sok sütnivalója van tekintve, hogy ilyen nyíltan belém áll. Mit gondol, mit fog elérni vele? Tekintélyt a többiek körében? Egyelőre nem szólok, csak halványan elmosolyodom, a bal alkarom magam elé emelem és felviszek valamit a rendszerbe a parancsnoki kommunikátorom érintőképernyőjén át. A tizedes kommunikátora apró hangjelzést ad ki, én pedig felnézek rá tengerkék szemeimmel.
- Most már nem. – Néhány ’gombnyomásomba’ került, hogy lefokozzam. Ha a helyén marad, a küldetés végén visszakapja a rangját. De jobb tisztába tenni az erőviszonyokat. Benne persze elpattan valami, de mielőtt akár verbálisan, akár másképp ugorhatna, a mellette lévő fickó a mellkasára helyezi a kezét és visszaülteti a helyére. Jó. Legalább benne van némi értelem. – Egy óra múlva eligazítás. – Célzok a kantina teljes társaságának ennyit, majd sarkon fordulok és távozok, fagyos levegőt hagyva magam után. Faszfejek. Szóval ilyen, ha nincs mellettem egy tapasztaltabb Angyal, hogy mentorként vezessen végig egy küldetésen.
Nem tudom, jól kezeltem-e vagy rosszul a helyzetet, de kezeltem. Mindenesetre higgadt maradtam, ami engem ismerve fél siker. A nagy határozottság és higgadtság persze addig tart, amíg a nem túl hosszú folyosót elhagyva ismét az ürességtől kongó kis előtérbe nem érek. Itt engedem ki a levegőt, amit észre sem vettem, de eddig bent tartottam. Az arcom előtt leheletnyi ködfelhőt képezve távozik. De mielőtt nagyon elengedhetném magam vagy ökölbe szoríthatnám mérgemben a kezem, ismét a nevem hallom a folyosó irányából. Francba már. Azt mondtam egy óra.
- Igen, – ösztönösen az engem megszólító pap arcára tekintek, de épp csak átsiklok rajta és az egyenruha mellkasára varrt névtáblát veszem célba, hogy a nevén szólíthassam, ezért hagytam nyitva a kérdésem végét – Vesela atya?
Vissza az elejére Go down

Angyal
Henry Rosewyn
Chatkép :
Keleti kantin 7e4f10719b6dc38d5ab243b8a1468f042978d1d6
Előtörténet :
:
Keleti kantin D823b7888d310ced6d41385abbf683827412b681
Kor :
22
Tartózkodási hely :
Villengard :(



A poszt írója Henry Rosewyn
Elküldésének ideje 2019-07-08, 12:54
Ugrás egy másik oldalra
Ahogy a legtöbb közösségi tér, a keleti kantin is a bázis második szintjén található. A központi kantintól egy jóval kisebb és kevésbé forgalmas bárrész közel a legénységi lakrészekhez, ahol szívesen töltik az idejüket a papok egy-egy bevetés előtt.
Keleti kantin AP0gj0C
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Keleti kantin

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Közel-keleti privát teaszoba
» Kantin az űrállomáson
» Katonai kantin
» Rendőrségi kantin
» Északi kantin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Ice Warriors FRPG :: 03. Játéktér :: Föld :: Icefall Plains Bázis Terület :: I. Szint - Hangárok, közösségi- és gyakorlóterek-
Hasznos linkek




Ice Warriors Frpg
Chatablak




Ice Warriors Frpg


Új posztok


2021-04-03, 17:52
Yillarion Zima
2021-04-03, 12:08
Silvio Casales
2021-03-23, 21:00
Arin Beau Travert
2021-03-07, 14:25
Vendég
2021-02-25, 19:33
Vendég
2021-02-09, 10:24
Eugene Zhorrid
2021-01-18, 13:42
Cassius Hyatt
2021-01-10, 13:57
Sebastian Calvin-Hill
2021-01-09, 13:07
Vendég



ice warriors frpg
Statisztika


csoportok
Ffi
Egyház
0
0
Black Sun
0
0
Földiek
0
0
Marsiak
0
0
Arisztokrácia
0
0
Összesen
0
0


Ice Warriors Frpg